Pogoniści wydarli zwycięstwo Siarce

18:54, 28.04.2019 KS Aktualizacja: 11:46, 01.05.2019

Pogoń Siedlce wygrała 1:0 z Siarką Tarnobrzeg po golu Adama Mesjasza.

Pogoń Siedlce przystąpiła do meczu z Siarką osłabiona brakiem Damiana Mosiejki, Adama Mójty i Bartosza Wiktoruka (wszyscy kontuzje) oraz Macieja Wichtowskiego (kartki). Względem wygranego spotkania w Łęcznej do jedenastki wskoczył Kacper Szymankiewicz.

W 1 minucie po stracie Adama Mesjasza lekki strzał na bramkę Piotr Smołucha oddał Grzegorz Płatek. Pogoń odpowiedziała dwójkową akcją Kamila Walkowa i Andrzeja Rybskiego. Napastnik wypożyczony ze Świtu Skolwin Szczecin minimalnie przestrzelił. W 10 minucie Piotr Marciniec podał do Rybskiego, który nie wykorzystał źle zastawionej pułapki ofsajdowej przez gospodarzy. Kolejny fragment spotkania upłynął pod znakiem optycznej przewagi siedlczan, jednak brakowało celnych strzałów. Siarka grała nerwowo i niecierpliwie. W 23 minucie Kacper Szymankiewicz stracił piłkę na 25 metrze, jednak gospodarze nie wykorzystali jego pomyłki. Po chwili Kacper Maik "odwdzięczył się" Pogoni. Mateusz Bochnak zagrał jednak bezmyślnie w decydującym momencie, choć siedlczanie atakowali 3 na 2. W 27 minucie Mateusz Janeczko uderzył z narożnika pola karnego wprost w dobrze ustawionego Smołucha. Kilka chwil później czujność golkipera Pogoni sprawdził Maksymilian Sitek. W końcówce pierwszej połowy strzał zza pola karnego oddał Szymankiewicz. Uderzenie straciło impet po rykoszecie. To był ostatni akcent bezbramkowej pierwszej połowy.

Druga połowa zaczęła się od naporu gospodarzy. W 48 minucie Adam Pazio nieprzepisowo powstrzymywał rywala przed własnym polem karnym, co stworzyło szansę Kamilowi Raduljemu do uderzenie ze stojącej piłki. Ofensywny pomocnik Siarki przesadził jednak z siłą. W 55 minucie po wrzutce z rzutu wolnego główkował Marciniec. Zoch obronił, choć nie bez problemów. W 72 minucie Walków wypuścił Mateusza Bochnaka. Młodzieżowca w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zastopował Sebastian Duda. W 78 minucie groźnie, choć niecelnie, uderzył z dystansu Radulj. Pogoń odpowiedziała konkretnie. W 79 minucie Bartłomiej Olszewski dorzucił z rzutu wolnego, a Adam Mesjasz, pomimo niedogodnej pozycji, wepchnął piłkę do bramki gospodarzy. Siarka rzuciła się do odrabiania strat, ale naraziła się na kontry. W 83 minucie Tomasz Zając po szybkiej akcji nieznacznie przestrzelił. Pięć minut później Marcin Wodecki posłał piłkę obok dalszego słupka bramki Pogoni. W doliczonym czasie gry po błędzie Smołucha Siarka otrzymała rzut wolny tuż sprzed pola bramkowego. Radulj uderzył wprost w Mesjasza, a w kontynuacji akcji Kacper Wełniak trafił w poprzeczkę. Pogoń wygrała 1:0 w Tarnobrzegu.

W sobotę 4 maja o 17:00 Pogoń podejmie lidera II ligi - Radomiaka Radom.

Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Mesjasz 79

Pogoń: Smołuch - Pazio, Margol, Mesjasz, Olszewski - Bochnak (80 Pociecha), Marciniec, Szymankiewicz, Rybski (85 Łydkowski), Brągiel (58 Zając) - Walków