Cenny remis w Łodzi

21:10, 14.04.2019 KS Aktualizacja: 12:57, 15.04.2019

Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 w Łodzi z Widzewem. To jedenasty mecz biało-niebieskich bez porażki.

Pogoń zaczęła w identycznym zestawieniu jak wygrany mecz z Elaną. Widzew od początku starał się narzucić swoje warunki gry. W 13 minucie Mateusz Michalski oddał groźne uderzenie z narożnika pola karnego. Piotr Smołuch obronił zarówno jego strzał, jak i dobitkę Macieja Kazimierowicza. Kilka chwil później było 1:0 dla gospodarzy. Daniel Mąka popisał się precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku. Widzewiacy przejęli inicjatywę, ale Pogoń zdołała przetrwać trudne chwile. W 26 minucie po centrze Adama Mójty piłka trafiła do Kamila Walkowa, który trafił wprost w Patryka Wolańskiego. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym strzałem Kazimierowicza. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Pogoń wywalczyła kilka stałych fragmentów gry, lecz nie były one tak zabójcze jak w poprzednich spotkaniach. W 42 minucie Przemysław Banaszak przestrzelił z kilkunastu metrów. Pogoń odpowiedziała zaskakującym strzałem Mójty. Wolański był bezbłędny.

Druga połowa miała odmienny przebieg. Siedlczanie przejęli kontrolę nad piłką, a co za tym idzie nad spotkaniem. W 55 minucie groźnie uderzał Damian Mosiejko, jednak zabrakło mu precyzji. Kwadrans później Pogoniści rozklepali Widzew. Andrzej Rybski idealnie podał do Walkowa, który najpierw trafił w słupek, a przy próbie dobitki w Wolańskiego. Siedlczanie nie podłamali się zmarnowaną sytuacją. Po jednym z dośrodkowań Kohei Kato sfaulował Adama Mesjasza. Wydarzenie miało miejsce w szesnastce łodzian, więc sędzia wskazał na jedenasty metr. Z wapna nie pomylił się Mójta i odkupił winy za zmarnowaną jesienną jedenastkę z Widzewem. Chwilę później doświadczony pomocnik wybił piłkę z linii bramkowej. Mójta nie dograł meczu do końca, ponieważ obejrzał drugą żółtą kartkę za przepychanki z Łukaszem Turzyniecki. Stało się to w momencie, kiedy przy linii czekał już Łydkowski, aby zmienić egzekutora jedenastki. Wychowanek Pogoni ostatecznie pojawił się na boisku i przydał się w ostatniej akcji meczu, wybijając piłkę z linii bramkowej. Pogoń - pomimo osłabienia - dowiozła remis 1:1 do końcowego gwizdka.

W sobotę 20 kwietnia o 13:30 Pogoń podejmie Błękitnych Stargard. Z powodu kartek nie zagrają w tym spotkaniu: Adamowie Mójta i Pazio.

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Mąka 15 - Mójta 80 k

Pogoń: 95. Piotr Smołuch - 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski - 17. Mateusz Bochnak (76, 27. Kacper Szymankiewicz), 23. Damian Mosiejko (82, 8. Tomasz Margol), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski (90, 15. Paweł Łydkowski), 6. Adam Mójta - 9. Kamil Walków (76, 21. Piotr Marciniec)