Mistrzowie Polski wygrali w Siedlcach

18:31, 07.04.2019 KS Aktualizacja: 18:38, 07.04.2019

Siedleccy rugbiści toczyli zaciekły bój z mistrzami Polski z Łodzi, jednak ostatecznie przegrali 18:21.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Budowlanych. Mistrzowie Polski robili użytek ze swojej siły fizycznej, jednak siedlczanie stawiali opór na miarę swoich możliwości. W 13 minucie siedlczanie przeprowadzili skuteczną akcję, którą wykończył Andrei Cebotari. Chwilę później podwyższył Mateusz Adamski (7:0). Budowlani odpowiedzieli dopiero w końcówce, kiedy dwukrotnie celnie kopał Paul Walters. Wcześniej Pogoń straciła Ołeksandra Szewczenkę (na 10 minut z powodu żółtej kartki) oraz Peeta Vorstera (na stałe z powodu urazu). Do przerwy było 7:6 dla gospodarzy.

Tuż po przerwie Witalij Kramarenko zanotował premierowe przyłożenie dla mistrzów Polski. Po podwyższeniu Waltersa było 13:7 dla łodzian. Pogoń wyrównała za sprawą Adamskiego, a konkretnie jego dwóch kopów z karnych. W 53 minucie Bercho Botha odrestaurował prowadzenie Budowlanych. Pogoniści przycisnęli, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Na domiar złego w 71 minucie Walters trafił z karnego i zrobiło się 21:13. Pogoniści potrzebowali w tym momencie ośmiu punktów do remisu, a w jednej akcji mogli zdobyć maksymalnie siedem.

W końcówce przebojowa akcja Michała Węzki zakończyła się przyłożeniem. Daniel Gdula nie zdołał jednak podwyższyć. Siedlczanie przycisnęli łodzian. Niestety, zabrakło szczęścia. W ostatniej akcji meczu Pogoniści mogli pokusić się o remis 21:21, ale nie zdecydowali się na kop między słupy. Nieudana walka o piłkę po wrzucie z autu odebrała gospodarzom resztki nadziei na zwycięstwo. Budowlani wygrali 21:18.

W sobotę 13 kwietnia o 16:00 Pogoń zagra w Sopocie z Ogniwem.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani SA Łódź 18:21 (7:6)

Punkty: Mateusz Adamski 8 (2 K, pd), Andrei Cebotari 5 (P), Michał Węzka 5 (P) – Paul Walters 11 (2 K, pd), Bercho Botha 5 (P), Witalij Kramarenko 5 (P)

Pogoń: 1. Sebastian Mróz, 2. Adrian Chróściel, 3. Peet Vorster (34, 16. Paweł Tokarski), 4. Ołeksandr Szewczenko, 5. Krystian Olejek (80+3, 21. Mateusz Siekierka), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk, 8. Eduard Wertyłećkyj (64, 19. Marek Mirosz), 9. Daniel Trybus, 10. Mateusz Adamski (72, 22. Mateusz Lament), 11. Tomasz Biernacki, 12. Michał Węzka, 13. Daniel Gdula, 14. Andrei Cebotari (66, 23. Adam Dudek), 15. Anton Szaszero