Wygrana na przywitanie z kibicami

16:51, 09.03.2019 KS Aktualizacja: 17:54, 12.03.2019

Pogoń Siedlce wygrała 5:1 ze Stalówką. Na uznanie zasłużyła cała drużyna.

Po wygranej ze Zniczem w derbach Mazowsza nie było powodów do przesadnego mieszania w jedenastce. Ze składu wypadł Andrzej Rybski, a jego miejsce zajął Piotr Marciniec.

Pogoń nie mogła sobie wymarzyć lepszego przywitania z kibicami. Podopieczni Marcina Prasoła objęli prowadzenie w 2 minucie. Grzegorz Janiszewski sfaulował we własnym polu karnym Adriana Paluchowskiego, a egzekucją jedenastki zajął się Mójta. Ci sami piłkarze byli zamieszani w drugą bramkę dla siedlczan. W 16 minucie Mójta centrował z rzutu wolnego, a Paluchowski skutecznie dołożył głowę. Stalówka potrzebowała kilku minut, aby podnieść się z kolan. Piłkarze z Podkarpacia zaczęli regularnie gościć pod bramką gospodarzy. To przyniosło efekt w 32 minucie, kiedy Szymon Jarosz trafił z ostrego kąta po wrzutce z rzutu rożnego. Do przerwy było 2:1 dla Pogoni. Siedlczanie nie podłamali się stratą bramki. W 42 minucie Mójta zaliczył przechwyt i "asystę" przy swojaku Janiszewskiego. Do przerwy było 3:1 dla Pogoni.

Druga połowa zaczęła się dla Pogoni równie znakomicie jak pierwsza. Tomasz Margol podał z prawej strony do Marcińca, ten zgrał do Mateusza Bochnaka, który posłał piłkę obok bezradnego Konefała. Biało-niebiescy od tego momentu kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 61 minucie pomocnik wypożyczony z Pogoni Szczecin powinien mieć dublet, ale uderzył zbyt lekko z kilku metrów. Stalówka nie oddała meczu bez walki. W 73 minucie rezerwowy Sebastiana Łętocha dobrze główkował, jedna w bramce Pogoni znakomitym instynktem popisał się Smołuch. W 89 minucie nie wykorzystał Kamil Walków, który przestrzelił w sytuacji sam na sam. W ostatniej akcji meczu siedlczanie dobili rywala. Walków strzelił po zgraniu Paluchowskiego.

W niedzielę 17 marca o 13:00 Pogoń zagra w Wejherowie z Gryfem.

Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 5:1 (3:1)

Bramki: Adam Mójta 2 k, Adrian Paluchowski 16, Grzegorz Janiszewski 42 sam, Mateusz Bochnak 49, Kamil Walków 90+3 – Szymon Jarosz 32

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski (88, 15. Paweł Łydkowski) – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (82, 27. Kacper Szymankiewicz), 21. Piotr Marciniec (59, 9. Kamil Walków), 6. Adam Mójta (68, 7. Tomasz Zając) – 87. Adrian Paluchowski