Zacięty sparing z kadrowiczami

15:15, 10.02.2019 KS Aktualizacja: 15:15, 10.02.2019

Pogoń Siedlce w pierwszym zimowym sparingu przegrała 10:25 z reprezentacją Polski.

W pierwszej tercji (w planach była gra 3×20 minut) siedlczanie prezentowali się lepiej od kadrowiczów. Po 20 minutach było 10:5 dla Pogoni. W drugiej części spotkania doszło do wymiany zawodników w obu piętnastkach. Siedlczanie stracili Adriana Chróściela, Daniela Gdulę oraz Przemysława Rajewskiego. To odbiło się na obrazie spotkania.

Ostatnia tercja bardziej przypominała gierkę treningową niż sparing. Mecz zakończono przed upływem planowanych 60 minut. Biało-czerwoni wygrali 25:10.

Najgorszą informacją sparingu była kontuzja podstawowego zawodnika Pogoni. Eduard Wertyłećkyj złamał palec.

We wtorek reprezentanci Polski obiorą kurs na Portugalię. Mecz w ramach Rugby Europe Trophy 16 lutego o 16:00.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Polska 10:25 (10:20, 10:5)

Punkty: Przemysław Rajewski, Daniel Trybus – Grzegorz Buczek, Radosław Dabkiewicz, Kewin Bracik, Mateusz Plichta, Adrian Niemiec

Pogoń: 1. Paweł Tokarski, 3. Adrian Chróściel, 4. Wojciech Twarowski, 7. Dawid Rajewski, 8. Przemysław Rajewski, 11. Daniel Gdula, 12. Daniel Trybus, 14. Krystian Olejek, 16. Tomasz Gołąb, 18. Eduard Wertyłećkyj, 20. Adam Dudek, 21. Mateusz Adamski, 22. Mateusz Dąbrowski, 23. Tomasz Biernacki, 24. Paweł Antoszczuk oraz 3. Marcin Posiadała, 17. Paweł Krasuski, 25. Kostiantyn Guriłow