Amerykanki odprawione. Porażka z akademiczkami

21:24, 09.02.2019 KS Aktualizacja: 21:34, 12.02.2019

Enea Gorzów Wielkopolski okazała się wyraźnie lepsza od PGE MKK Siedlce.

Drużyna Teodora Mollova przystąpiła do meczu osłabiona brakiem Kristi Bellock i Rebekki Harris. Klub zdecydował się rozwiązać kontrakty z zawodniczkami. - Jestem bardzo paskudnym typem. Nienawidzę nieuczciwości i zdrady. Jeżeli ktoś tak się zachowuje to kontrakt zostaje rozwiązany. Życzę powodzenia Amerykankom i trenerowi, który będzie miał je w składzie - powiedział Teodor Mollov na pomeczowej konferencji.

Brak dwóch liderek musiał odbić się na wyniku z jedną z najmocniejszych ekip w EBLK. Pierwsza kwarta była optymistyczna, ponieważ siedlczanki toczyły wyrównany bój z gorzowiankami. Gra PGE MKK posypała się w kolejnej odsłonie spotkania. Drużyna Dariusza Maciejewskiego rozkręcała się z minuty na minutę. Enea regularnie dziurawiła niepewną defensywę gospodyń, zapewniając sobie do przerwy pewny rezultat - 51:33.

Druga połowa nie przyniosła wielkich emocji. PGE MKK robił co mógł, ale ani przez chwilę nie postawił gorzowianek pod ścianą. Enea wygrała 97:69, choć kibice z Gorzowa Wielkopolskiego domagali się "setuni".

W sobotę 23 lutego PGE MKK podejmie Ślęzę Wrocław.

EBLK: PGE MKK Siedlce – Enea Gorzów Wielkopolski 69:97 (16:19, 17:32, 18:25, 18:21)

MKK: 25. Marta Urbaniak 19, 15. Samra Omerbašić 16, 6. Laura Ikstena 12, 9. Oksana Mollov 11, 42. Samantha Lapszynski 6 (11 zbiórek), 10. Ewa Bacik 5, 17. Magdalena Mołłow