Pewna wygrana BBTS

18:59, 07.02.2019 KS Aktualizacja: 21:34, 12.02.2019

Do końca rundy zasadniczej siedlczan czekają cztery wyjazdowe boje. Na pierwszy ogień zagrali z BBTS w Bielsku-Białej. KPS przegrał 0:3.

Od początku spotkania obie drużyny postawiły na ryzyko w polu zagrywki. Taka strategia opłaciła się gospodarzom, którzy wyszli na prowadzenie 9:4. Trener Witold Chwastyniak zareagował czasem. BBTS przez chwilę wydawał się do ugryzienia, ale było to złudne. Klasą sami dla siebie byli Oleg Krikun i Bartosz Firszt. Duet bombardierów poprowadził bielszczan do wygranej 25:17.

Drugi set rozpoczął się od walki wet za wet. KPS robił co mógł, żeby rywale im nie odjechali. Udawało się do połowy seta. BBTS zaczął budować przewagę od stanu 12:12. Po zdobyciu trzech punktów bielszczan z rzędu swoich zawodników zaprosił do siebie Chwastyniak. To nie wystarczyło. Kolejny czas został wykorzystany przy wyniku 12:20... KPS pokazał ładniejszą twarz na finiszu, ale i tak przegrał drugiego seta do 18.

W trzeciej partii KPS grał o życie. BBTS przez połowę seta miał nieznaczną przewagę. Siedlczanie zaliczyli kosztowny przestój (13:19) i stracili resztki nadziei. BBTS zasłużenie wygrał 3:0.

W sobotę 16 lutego o 18:00 KPS zagra z AZS w Częstochowie.

BBTS Bielsko-Biała - KPS Siedlce 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)

KPS: Antosik, Dobosz, Gałazka, Kowalczyk, Łaba, Sterna i Januszewski (libero) oraz Abramowicz, Gibek, Iglewski, Wiczkowski