Sparingowy remis Mazovii

22:36, 01.02.2019 KS Aktualizacja: 22:38, 01.02.2019

W sparingowych derbach powiatu mińskiego Mazovia Mińsk Mazowiecki zremisowała 2:2 z Victorią Sulejówek.

Początek meczu był udany dla III-ligowca, choć trener Krzysztof Dębek oszczędzał kilku podstawowych piłkarzy na sobotni mecz z Orlętami Radzyń Podlaski. Po kwadransie Victoria objęła prowadzenie po swojaku Jewhena Romanowa. Maza odzyskała rezon na półmetku pierwszej połowy. Najlepszej sytuacji na wyrównanie nie wykorzystał Janusz Nojszewski.

Po przerwie Maza ruszyła do zdecydowanych ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 56 minucie Michał Bondara sytuacyjnym strzałem zaskoczył Dominika Puska. Asystę zanotował Konrad Biesiada. Kilka chwil później Marcin Kowalczyk celnie główkował po dośrodkowaniu Romanowa. Mińszczanie szukali trzeciej bramki, a zamiast tego stracili gola na 2:2. Do remisu strzałem z głowy doprowadził Eryk Agnyziak. To był ostatni gol w sparingu.

W sobotę 9 lutego Mazovia zagra w Łomży z ŁKS.

01.02.19, 19:00 - Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki - Victoria Sulejówek 2:2 (0:1)

Bramki: Bondara 56, Kowalczyk 59 - Romanow 15 sam, Agnyziak 69

Mazovia: Łysik - Romanow, Krajewski, Kowalczyk, Herman - Zatorski (46 Matak), Nojszewski (57 Parobczyk), Słowik (57 Gańko), B. Malesa (52 Biesiada), Żurawski (80 Zatorski) - Janusiewicz (46 Bondara)

Victoria: Pusek (59 Sielecki) - Krupnik (61 Nozderka), Dźwigała, Zawadka, Romański - N. Zawistowski (46 Klepacki), Kucharek (46 Michał Malesa), Wróbel, Wierzbowski (61 Derlatka), Żelazowski - Agnyziak