Remis z trudnym rywalem

20:12, 18.01.2019 KS Aktualizacja: 22:43, 21.01.2019

Pogoń Siedlce zaczęła sparingowe granie od remisu 1:1 z Wisłą Płock.

Trener Marcin Prasoł posłał do gry dwie odmienne jedenastki. W pierwszej połowie zaprezentowali się: testowany Kacper Szymankiewicz (20 lat, środkowy pomocnik, Wisła Puławy) oraz nowo zakontraktowany Bartłomiej Olszewski. Po przerwie szansę gry otrzymali Bartosz Ciborowski (20 lat, boczny obrońca, Orlęta Radzyń Podlaski), dopiero co przyklepany Adam Mesjasz, Michał Panufnik (ostatnio wypożyczony do Orląt) oraz Bartosz Sulima (20 lat, obrońca, Wilki Wilcza).

W pierwszej połowie przewaga Wisły nie podlegała dyskusji. W 3 minucie Krystian Miś wygrał pojedynek bark w bark z Maciejem Wichtowskim, po czym wyłożył piłkę Carlitosowi. Kilka chwil później z rzutu wolnego do remisu próbował doprowadzić Adam Mójta, ale Thomas Daehne nie dał się zaskoczyć. W 16 minucie Wisła popełniła fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki. Futbolówka trafiła do Damiana Mosiejki, który nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Po straconej bramce Wiślacy ruszyli do odrabiania strat. W 19 minucie w dobrej sytuacji Giorgi Merebaszwili trafił w boczną siatkę. Po chwili Wichtowski uratował siedlczan po strzale Damiana Rasaka. W 25 minucie Igor Łasicki niecelnie główkował. Po pół godzinie gry Rafał Misztal zatrzymał Merebaszwiliego w sytuacji sam na sam. Ostatni kwadrans należał do Oskara Zawady, który dochodził do sytuacji, ale ich nie wykorzystał.

Druga połowa była bardziej wyrównana. W 53 minucie Ariel Borysiuk nie skorzystał na pomyłce Tomasza Margola. Pogoń nie pozostała dłużna. Swoje okazje mieli Kamil Walków, Andrzej Rybski i Mateusz Bochnak, ale Marcel Zapytowski był nie do pokonania. Mecz zakończył się remisem 1:1. Pierwsza połowa należała do Wisły, zaś w drugiej Pogoń nie odstawała od rywala z ekstraklasy.

W sobotę 26 stycznia o 10:00 Pogoń podejmie Victorię Sulejówek.

Wisła Płock - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Carlitos 3 - Damian Mosiejko 16

Pogoń: 12. Rafał Misztal (30, 95. Piotr Smołuch, 61, 1. Józef Burta) - 77. Adam Pazio (46, 20. Bartosz Ciborowski), 19. Maciej Wichtowski (46, 8. Tomasz Margol), 55. Paweł Łydkowski (46, 4. Adam Mesjasz), 6. Adam Mójta (46, 11. Bartosz Sulima) - 14. Sebastian Krawczyk (46, 98. Mateusz Bochnak), 23. Damian Mosiejko (46, 3. Michał Panufnik), 4. Kacper Szymankiewicz (46, 10. Bartosz Wiktoruk), 21. Piotr Marciniec (46, 18. Andrzej Rybski), 24. Bartłomiej Olszewski (46, 29. Sebastian Pociecha; 76, 99. Dominik Barciak) - 87. Adrian Paluchowski (46, 9. Kamil Walków)