Zwycięskie otwarcie nowego roku PGE MKK

19:35, 06.01.2019 KS Aktualizacja: 19:37, 06.01.2019

PGE MKK Siedlce zaczął nowy rok od zwycięstwa 82:72 z AZS UMCS Lublin.

PGE MKK powrócił do gry po świąteczno-noworocznej przerwie. Niestety, w składzie teamu Teodora Mollova zabrakło Kristi Bellock, która nie dotarła na mecz z powodu kontuzji. Amerykanka dochodzi do pełnej sprawności w domu. PGE MKK uzupełnił braki poniesione w ostatnich tygodniach dobrze znanymi Magdaleną Mołłow i Dominiką Paczkowską.

PGE MKK dobrze wszedł w mecz. Szybkie prowadzenie 6:0 napędziło siedlczanki. Przy stanie 14:5 dla miejscowych o czas poprosił Wojciech Szawarski. Przerwa nie wybiła drużyny Mollova z uderzenia. Po trzech trójkach Rebekki Harris przewaga PGE MKK jeszcze urosła. Po 10 minutach było 25:9. W drugiej kwarcie siedlczanki nie spuściły z tonu. Oksana Mollov włączyła trójki, a do niej dołączyła Marta Urbaniak. Lublinianki kręciły głową z niedowierzaniem po kolejnych udanych rzutach z dystansu. Do przerwy był 52:21. Jak najbardziej zasłużenie!

Akademiczki zaczęły drugą połowę od zdobycia kilku punktów z rzędu. Trener Mollov przerwał serię rywalek czasem, jednak nie zdołał wybić przyjezdnych z uderzenia. AZS UMCS zniwelował stratę do 13 punktów. W ostatniej kwarcie zrobiło się nerwowo po trójce Martyny Cebulski (70:65). W trudnym momencie przypomniała o sobie – najlepsza na boisku – Harris. Dwa przechwyty odebrały lubliniankom resztkę nadziei. PGE MKK wygrał 82:72.

W niedzielę 13 stycznia o 16:00 PGE MKK podejmie Arkę Gdynia.

PGE MKK Siedlce - AZS UMCS Lublin 82:72 (25:9, 27:12, 8:26, 22:25)

PGE MKK: 30. Rebecca Harris 24, 9. Oksana Mollov 20, 42. Samantha Lapszynski 12, 21. Tetiana Jurkewiczus 10 (16 zbiórek), 25. Marta Urbaniak 9, 6. Laura Ikstena 5, 15. Samra Omerbašić 2