Beniaminkowie zmorą Pogoni

20:35, 27.10.2018 KS Aktualizacja: 12:03, 29.10.2018

Pogoń Siedlce przegrała 0:1 ze Skrą Częstochowa. W drugiej połowie biało-niebiescy zmarnowali jedenastkę.

Trener Marcin Prasoł dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Po porażce z Radomiakiem ze składu wypadli Damian Mosiejko oraz Szymon Przystalski. Ten drugi przekroczył limit upomnień. Do jedenastki wskoczyli Piotr Marciniec oraz Tomasz Margol.

Początek spotkania był zgodny z przedmeczowymi prognozami. Pogoniści w szybkim tempie uzyskali przewagę. W 5 minucie Adrian Paluchowski miał setkę po wrzutce Wiktoruka, ale nawet jakby snajper trafił to i tak trafienie zostałoby niezunane. Sędzia sygnalizował spalonego. Chwilę później Maciejowi Wichtowskiemu zabrakło centymetrów po przedłużeniu głową Paluchowskiego. W 17 minucie Adam Mójta uderzył niecelnie z rzutu wolnego z 30 metrów. Skra przetrwała trudny okres i zaczęła stwarzać zagrożenie. W 24 minucie Krzysztof Napora niecelnie główkował po wrzutce Wojciecha Jurka. Pogoniści nie wyciągnęli wniosków. W 28 minucie Damian Nowak groźnie uderzył zza narożnika pola karnego, Rafał Misztal odbił piłkę przed siebie, co skwapliwie wykorzystał Michał Kieca. Do przerwy niespodziewanie było 1:0 dla Skry.

W drugiej połowie siedlczanie nie byli w stanie odmienić losów meczu. Gospodarze grali statycznie i do bólu przewidywalnie. Pogoniści nie potrafili nawet wykorzystać rzutu karnego, którego w 61 minucie zmarnował Paluchowski. Jedenastka została odgwizdana za zagranie ręką Oktawiana Obuchowskiego po strzale Piotra Marcińca. Pogoń poniosła pierwszą domową porażkę za rządów Prasoła. Niespodziewanką i dotkliwą w skutkach, bowiem poskutkowała ona spadkiem na przedostatnie miejsce w tabeli.

We wtorek (30 października) siedlczanie podejmą Chrobrego Głogów w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Kieca 28

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 77. Adam Pazio (83, 7. Paweł Garyga), 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 11. Dariusz Brągiel (63, 9. Kamil Walków) – 17. Mateusz Bochnak (83, 24. Sebastian Pociecha), 21. Piotr Marciniec (70, 23. Damian Mosiejko), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski, 6. Adam Mójta – 87. Adrian Paluchowski