Nowe Iganie sprawdziły się jako gospodarz

10:33, 01.10.2018 KS Aktualizacja: 10:40, 01.10.2018

W Nowych Iganiach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodziczek i młodzików.

- Dziękuję WLKS i Nowym Iganiom za organizację zawodów, które stanowią próbę generalną zbliżającymi się mistrzostwami Polski młodzików w Krotoszynie. Życzę wszystkim uczestnikom pełnego wykorzystania tych zmagań - powiedział Ryszard Niedźwiedzki, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Zapaśniczego.

Tuż przed formalnym otwarciem zawodów działacze WLKS przekazali sprzęt sportowy na ręce dyrektor Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach, Marii Harke. Z pewnością zostanie on właściwie spożytkowany, ponieważ od niedawna placówka w podsiedleckiej miejscowości dysponuje nowymi obiektami sportowymi.

W rywalizacji młodziczek WLKS zajął drugie miejsce. Lepsza okazała się jedynie reprezentacja GSZS Rybno. Złoto wywalczyła Klaudia Podgórzak w licznie obsadzonej kat. 46 kg. Srebra przypadły w udziale Kindze Kruk (36 kg) oraz Dominika Marciszewska (66 kg). Brązowe krążki zdobyły: Maja Wasiluk (36 kg), Sandra Zdun (62 kg).

WLKS zadowolił się brązowymi medalami w zmaganiach młodzików. Zdobyli je: Wojciech Urban (38 kg), Mateusz Urban (41 kg) oraz Bartosz Skłodowski (85 kg). Najlepszy w klasyfikacji drużynowej był MLUKS Orlik Wierzbica. WLKS znalazł się na miejscach 6-10.