Pogoniści lepsi od mistrza Polski!

22:25, 23.09.2018 KS Aktualizacja: 22:31, 23.09.2018

Rugbiści z Siedlec wygrali 20:14 z aktualnym mistrzem Polski na jego terenie!

Podopieczni Krzysztofa Folca wygrali z Budowlanymi SA, choć początek spotkania nie wskazywał na sukces. W pierwszej połowie siedlczanie lepiej grali w tyłach niż przodzie. Łodzianie, korzystający z gościnności Widzewa, przeważali, jednak nie byli w stanie zanotować przyłożenia. Budowlani byli za to skuteczni z rzutów karnych i schodzili na przerwę przy prowadzeniu 9:0. - Według mnie sędzia był nieco stronniczy w pierwszej połowie. To tylko moje zdanie, ponieważ wciąż jestem w dużych emocjach - mówił tuż po meczu Folc.

Z każdą minutą po przerwie Pogoń rozkręcała się. Zawodnicy wprowadzeni z ławki byli niczym dolewka paliwa dla dobrze pracującej maszynerii. Po kilku minutach drugiej połowy na ławce siedlczan pojawiło się przekonanie, że mecz jest do wygrania. W 60 minucie przyłożenie zaliczył Eduard Wertylećkyj. Kilka chwil później jego wyczyn powtórzył Daniel Trybus. Dwukrotnie skutecznie podwyższał Przemysław Rajewski. To on wziął na siebie ciężar wykonywania karnych w nerwowej końcówce przy stanie 14:14. Rajewski nie pomylił się pomimo trudnych pozycji i pomógł siedlczanom w bezcennym zwycięstwie 20:14. - To nie ja byłem bohaterem. Cała drużyna zasłużyła na uznanie. Ja tylko kopałem - skromnie skwitował Rajewski.

W niedzielę 7 października o 16:00 Pogoń podejmie Orkana Sochaczew.

Ekstraliga: Budowlani SA Łódź - Awenta MKS Pogoń Siedlce 14:20 (9:0)

Punkty: Mateusz Adamski 9 (3 K), Wilhelmus Staphorst 5 (P) - Przemysław Rajewski 10 (2 K, 2 pd), Daniel Trybus 5 (P), Eduard Werylećkyj 5 (P)

Budowlani: 1. Witalij Kramarenko, 2. Adrian Ignaczak, 3. Toma Mchedlidze, 4. Piotr Karpiński I (51, 18. Szymon Witkowski), 5. Piotr Karpiński II, 6. Hugon Noszczyk (22, 17. Wilhelmus Staphorst), 7. Michał Mirosz, 8. Levani Shoshiashvili, 9. Paweł Urbaniak, 10. Mateusz Adamski (58, 20. Paul Walters), 11. Mateusz Matyjak, 12. Bartosz Kubalewski, 13. Tomasz Kozakiewicz, 14. Damian Wlaźlak (71. Robert Bosiacki), 15. Krystian Pogorzelski

Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (50, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski (65, 19. Kostiantyn Guriłow), 4. Dawid Dybowski, 5. Marek Mirosz (80, 24. Paweł Antoszczuk), 6. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk, 18. Eduard Wertylećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergo Kwernadze (66, 21. Anton Szaszero), 23. Tomasz Biernacki, 12. Artem Kułyk (80+1, 22. Bartosz Nasiłowski), 13. Danie Gdula, 14. Andrei Cebotari (41, 26. Narek Manukjan), 15. Przemysław Rajewski