Zamknij

Rezerwy Pogoni przegrały z e-skautingowcami

09:01, 10.07.2018 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Po raz drugi w Siedlcach odbył się mecz z udziałem piłkarzy z projektu E-skauting. Testowani zawodnicy zmierzyli się z rezerwami Pogoni.

E-skauting to inicjatywa Rafał Pisarzaka, koordynatora skautingu w Pogoni Siedlce. Na czym ona polega? Piłkarze zainteresowani grą w klubie muszą zarejestrować się na dedykowanej stronie, opisać siebie i przesłać film ze swoimi akcjami. Od czasu uruchomienia platformy skautingowej zgłosiło się około 200 zawodników.

Do pierwszego meczu z udziałem e-skautingowców doszło w lutym. "Podopieczni" Pisarza wygrali wówczas 4:2. Taki sam wynik zanotowano w spotkaniu rozegrany na początku lipca. W składzie testowanych pojawiły się takie nazwiska jak: Konrad Perzyna (Świt Nowy Dwór Mazowiecki, III liga) czy Sebastian Szerszeń (Górnik Łęczna, I liga). Obaj zdobyli po bramce. Ponadto okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali młodzi Polacy oraz kilku Ukraińców.

W składzie Pogoni II sprawdzani byli piłkarze z roczników 2000 i 2001. Był to pierwszy rozruch rezerw po letniej przerwie. Drużyna Marcina Tomaszewskiego ma w planach sparingi z Podlasiem Sokołów Podlaski oraz Naprzodem Skórzec. W Pogoni II testowany był Piotr Garbaczewski (rocznik 2000) - wychowanek Dziewiątki Siedlce, grający ostatnio w MKS Polonia Warszawa.

 

Pogoń II Siedlce - E-skauting 2:4 (1:2)

Bramki: Skrzypek 15, Bober 74 - Perzyna 14, Szerszeń 38, Bogdanow 77, Zaradny 83 k

Pogoń II: (skład wyjściowy) Bieliński - Garbaczewski, Krupa, Bielecki, Szcześniak - Skrzypek, Górski, Gawinkowski, Bober, Markiewicz - Kryszczuk

E-skauting: (skład wyjściowy + rezerwowi) Czekaluk, Dang - Perzyna, Dymytrow, Mukygyn, Malićkyj, Zaradny, Stryjewski, Bogdanow, Rudenko, Bolmowski, Szerszeń, Dimidczyk

 

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone