Zamknij

Dlaczego poker jest tak popularną na świecie grą hazardową?

13:26, 17.01.2024
Skomentuj

Historia i rozwój pokera online: od początków do chwili obecnej

Poker jest tradycyjnie uważany za narodową grę karcianą w Stanach Zjednoczonych, ale jest znany na całym świecie. Co więcej, nie powstał na tym kontynencie. Obecnie w pokera gra się całym świecie, także w kasynach online takich jak https://hitnspin.casino/pl/ i prawdopodobnie zna go więcej ludzi niż jakąkolwiek inną grę na pieniądze. Prawdą jest, że współczesna gra przypominająca pokera, jakiego znamy dzisiaj, powstała w Stanach Zjednoczonych, mniej więcej na początku XIX wieku, pierwsza znana wzmianka o grze mającym nazwę „poker” pochodzi z lat 30. XIX w. Ale pochodzenie tej gry jest jednak bardzo stare.

Pochodzenie pokera

Pierwszą grą, w którą grano w oparciu o zbliżone do dzisiejszych zasady, była gra perska, As lub As-Nas. Ale ogólna zasada tworzenia układów — sekwencji kart w tej samej kolejności lub identycznych kart — była znana już w Chinach. Jest to więc gra jeszcze starsza — to od niej wywodzą się gry znane dziś jako Mah-Jong i współczesne odmiany remika.

Rozwój gry następował stopniowo, poprzez długą linię różnych gier karcianych europejskich i angielskich, w tym Pochen w Niemczech — stąd niewątpliwie wywodzi obecna nazwa pokera. Amerykańska gra wykrystalizowała się jako Straight Poker, którego podstawowe zasady rządzą wszystkimi odmianami i podzieliła się na dwie główne rodziny:

  • Draw Poker,
  • Stud Poker.

Poker różni się od innych gier. Jak wkrótce się okaże, jest to jedyna gra oparta o umiejętności, która jest całkowicie bezcelowa, jeśli nie gra się w nią na pieniądze. Mogą być to kwoty tak małe, jak chcesz, ale muszą istnieć. Niezależnie od tego, jak małe są to sumy, muszą być wystarczająco duże, aby „zaboleć”, jeśli gracz ciągle przegrywa. Co więcej, można zagwarantować, że nikt nie nauczy się grać w pokera bez wstępnego porównania się z bardziej zdolnymi graczami, a tym samym bez utraty pieniędzy. Dlatego początkującym zaleca się trzymanie się limitów zakładów odpowiadających ich stanowi konta. Gracze, którzy uważają pokera za po prostu „grę blefów”, powinni unikać grania w niego. Jeśli tak się nie stanie, wkrótce poczują się mocno rozczarowani.

Poker w filmach i mediach

Zachodnie filmy ukazują dobrych kowbojów walczących ze ściganymi przez sprawiedliwość bandytami, a także mnóstwo mocnych drinków i zabawy w salonach oraz ciągłą walkę o przetrwanie w dzikim świecie, w którym rządziło prawo najsilniejszego. W tym scenariuszu poker, szaleństwo w obecnym świecie zakładów sportowych online, często odgrywał rolę głównego bohatera na Dzikim Zachodzie.

Poker jest uważany za jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie, w którą grają miliony ludzi na całym świecie. Jednak pomimo całego uroku, jego pochodzenie jest kontrowersyjne. Inspiracją były, jak wspomnieliśmy powyżej, europejskie gry karciane, takie jak poque i brag, które stały się bardzo popularne w miastach amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Ale jak widać w licznych westernach, gracze używali także oznakowanych kart, a oszukiwanie było powszechne. Stąd też bierze się błędne przekonanie o tym, że poker to „brudna” gra, oparta na oszustwach, a nie na uczciwej rywalizacji.

Z biegiem czasu poker stał się bardziej wyrafinowany, zaczęto grać w niego w salonach i kasynach, z bardziej rygorystycznymi zasadami i karami dla oszustów. Gra zyskała popularność wśród bogatych i wpływowych, stając się symbolem statusu i władzy. Podobnie jak w przeszłości, wiele osób nadal podchodzi do pokera z podejrzliwością, kojarząc go z nielegalnymi praktykami i nałogami. Jednak poker to gra umiejętności i strategii, która wymaga dużej koncentracji i analizy.

Wraz z popularyzacją Internetu poker szybko stał się jednym z najczęściej uprawianych sportów online, co zaowocowało wielomilionowymi nagrodami i kolekcjami w witrynach hazardowych i kasynach online. Gracze mogą grać w dowolnym miejscu i czasie, rywalizując z ludźmi z całego świata.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%