Zamknij

Szukasz żaluzji dekoracyjnych do dużych okien? Wypróbuj plisy!

00:00, 13.01.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:03, 13.01.2022
Fot. materiały promocyjne ANWIS Fot. materiały promocyjne ANWIS

Nowoczesna architektura coraz częściej łączy wnętrze domu z jego otoczeniem. Żaluzje plisowane doskonale wpisują się w ten trend. Wraz z ekspertami firmy ANWIS podpowiadamy, jak wykorzystać je na dużych oknach, by stworzyć efektowną i funkcjonalną dekorację.

Jednym z charakterystycznych elementów nowoczesnych domów są duże przeszklenia. Dzięki nim wnętrza są dobrze oświetlone i wydają się bardziej przestronne. Warto jednak zadbać o odpowiednie przesłony, które zagwarantują nam prywatność i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Żaluzje plisowane - efektowne i funkcjonalne!

Najbardziej komfortowym, a także efektownym rozwiązaniemdwukierunkowe żaluzje plisowane od firmy ANWIS, w których tkanina jest rozlokowana pomiędzy dwoma ruchomymi rynnami (górną i dolną).

Każdą z rynien możemy sterować - podnosić lub opuszczać wzdłuż listew przyszybowych. W ten sposób osłonimy dowolnie wybrany fragment okna, na przykład tworząc z plis zazdrostkę.

Dzięki możliwości zasłonięcia tylko wybranego fragmentu okna z jednej strony ochronimy się przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, z drugiej możemy wpuścić do pomieszczenia tyle światła, ile potrzebujemy. Plisa może również przesłonić całą szklaną powierzchnię, tworząc intymny, kameralny charakter.

Dodatkową zaletą żaluzji plisowanych jest to, że po maksymalnym odsłonięciu okna zajmują niewielką przestrzeń szyby. W każdej chwili możemy ją całkowicie zsunąć, ciesząc się nieograniczonymi widokami.

Jaki materiał wybrać do dużych okien?

Duże okna oznaczają wystawienie pomieszczeń na silne promieniowanie słoneczne. Właśnie dlatego konieczne jest zastosowania odpowiednich tkanin.

W przypadku dużych przeszkleń doskonale sprawdzą się tzw. duo plisy (tkaniny o przekroju plastra miodu). Składają się z dwóch warstw materiału, które tworzą powietrzną warstwę izolującą. W ten sposób duo plisy redukują poziom nagrzewania się pomieszczeń latem oraz spowalniają utratę ciepła podczas zimy.

W domach, które wymagają całkowitego zaciemnienia, można również zastosować tkaniny blackoutowe. są pokryte specjalną powłoką odbijającą światło, dzięki czemu zatrzymają 100% promieni słonecznych.

Firma ANWIS oferują także szeroką gamę materiałów transparentnych i półprzezroczystych. Ponieważ są bardzo delikatne i dekoracyjne, doskonale sprawdzą się jako zastępstwo montowanych w oknach firanek. Na dużych oknach można połączyć je z wysoko upiętymi zasłonami, które wprowadzają do wnętrza ciepły i przytulny charakter.

Jeśli zależy nam na zachowaniu minimalizmu w wystroju, a pomieszczenie łączy funkcję pokoju dziennego i sypialni, możemy wybrać plisę, która umożliwia zastosowanie dwóch tkanin w jednej żaluzji, np. przezroczystej i zaciemniającej (jedna nad drugą, rozdzielone aluminiową ruchomą rynną).

Dopasuj plisy do swojego wnętrza!

Żaluzje plisowane charakteryzują się minimalistycznym, subtelnym designem. Dzięki temu dobrze sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Harmonijny układ materiału z zakładkami o szerokości 2 cm i odpowiednio zaprojektowanym kształtem sprawiają, że wystrój okna i całego wnętrza doskonale ze sobą współgrają.

W zależności od rodzaju sterowania (sznurkiem, łańcuszkiem lub elektrycznie) plisy mogą osłaniać przeszklenia  o szerokości do 3 metrów oraz do 2,6 metra wysokości.

Dopasowanie odpowiedniej żaluzji plisowanej do wnętrza ułatwi ogromny wybór wzorów i deseni materiałów. W ofercie firmy ANWIS jest ich ponad 550. Dzięki możliwości pomalowania rynien żaluzji na dowolny kolor z palety RAL z łatwością dopasujemy roletę do koloru ram okiennych.

Odpowiednio dopasowana plisa stanie się  w ten sposób wyjątkową dekoracją wnętrza, a także jej praktycznym - niezwykle funkcjonalnym - elementem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%