Zamknij

To specjaliści od najtrudniejszych zadań! Oni sprzątają nawet po... morderstwie

00:01, 06.12.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:55, 06.12.2021

Podłoga pokryta ohydnymi plamami, przepełnione kosze, walające się wszędzie śmieci, brudne ściany, zniszczone po pożarze powierzchnie. Posprzątanie tego cię przerasta? Warto sięgnąć po profesjonalistów, by mieszkanie, pokój, dom czy wartościowe sprzęty zyskały dawny blask.

Chcesz dokonać dezynfekcji, odgrzybiania, wyczyścić budynek po pożarze, posprzątać po zmarłych? Zrób to z firmą doświadczoną i wyspecjalizowaną w dziedzinie szeroko pojętego utrzymania czystości. Poznaj BIO-CLEAN

To firma, która działa w całej Polsce, a ich wieloletnie doświadczenie i wiedza pokazują, że z można poradzić sobie z każdym problemem.

- Przez lata wypracowywaliśmy rozwiązania, które obecnie należą do najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych w branży. Korzystamy z nowoczesnych technologii, które umożliwiają dokonywanie dokładnej dezynfekcji po zanieczyszczeniach rożnego typu, w tym po zgonach – mówi Paweł Frątczak.

Pracownicy Bio-Clean są dostępni dla klientów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dlatego firma jest w stanie zareagować natychmiast. 

Sprzątnie po zmarłych

Sprzątanie po zgonach nie należy do przyjemnych. Nie każdy jest gotowy, by wejść do miejsca, w którym mieszkała bliska osoba i rozprawić się z przeszłością. Śmierć nie zawsze przychodzi we śnie, jest spokojna. Czasem jej okoliczności są dramatyczne. 

Rozkład ciała w zamkniętym pomieszczeniu wywołuje ogromne skażenie nie tylko miejsca, gdzie osoba leżała, ale i wszystkich powierzchni, oraz wyposażenia. Wtedy konieczne jest dokładne oczyszczenie powierzchni, usunięcie materiałów biologicznych oraz opróżnienie lokalu. Usuwane są meble, wyposażenie oraz przedmioty osobiste, które przeznaczane są do utylizacji.

Stosowane są specjalistyczne preparaty do wstępnego usunięcia zapachu, zamgławiania a na koniec ozonowanie. Ozonowanie ma bardzo silne właściwości dezynfekujące oraz idealnie sprawdza się w usuwaniu zapachu po osobie zmarłej. 

Sprzątają po pożarze

Pożar generuje dużo zniszczeń, sprzątanie po jego opanowaniu nie należy do najłatwiejszych. Dlatego też warto wezwać specjalistów, którzy przywrócą miejscu po przejściu pożaru, jego dawny blask.

Bio-Clean usuwa sadzę i inne zanieczyszczenia ze ścian, sufitów, podłóg, mebli, przedmiotów osobistych oraz wszelkich pozostałych ruchomości takich jak książki, zabawki czy obrazy. Ponadto czyszczeniu podlegają przewody wentylacyjne.

Meble, przedmioty osobiste oraz wszelkie ruchomości są szczegółowo pakowane oraz zabezpieczane, a w razie potrzeby – transportowane do siedziby firmy, gdzie następuje ich czyszczenie i ozonowanie. Tym samym procesom poddawany jest sprzęt RTV i AGD, w przypadku którego nieusunięte zabrudzenia z sadzy mogłyby spowodować spięcia elektryczne. Po zakończeniu prac, wszystkie przedmioty przekazywane są właścicielowi.

W tym przypadku jednak to czas odgrywa kluczową rolę. Im szybciej przedmiot zostanie zabezpieczony i oczyszczony, tym większa jest szansa na jego pełne odzyskanie.

Dezynfekcja pomieszczeń 

Lampy dezynfekujące UV-c zaliczane są do urządzeń o największej skuteczności działania w zakresie sterylizacji. Jak informuje specjalista z firmy Bio Clean – emitowane przez nie promienie są w stanie zabijać i dezaktywować mikroorganizmy poprzez niszczenie kwasów nukleinowych DNA i RNA, które umożliwiają patogenom replikację i regenerację. Przy pomocy promieniowania UV-c można także pozbyć się bakterii, wirusów i grzybów, które występują w formie wegetatywnej, zarodnikowej i przetrwalnikowej.

Ten typ dezynfekcji powierzchni i przestrzeni jest całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska naturalnego. W dodatku działa bardzo szybko i efektywnie. Lampy UV-c mają zdolność eliminacji ponad 99,99% patogenów, które znajdują się w odległości 3 metrów od źródła światła. Czas potrzebny do skutecznej sterylizacji to tylko 15 minut.

Zabiegi naświetlania lampami UV są powszechnie stosowane w szpitalach, prywatnych gabinetach lekarskich, przychodniach, hotelach, restauracjach, urzędach, aptekach, placówkach oświaty. Przy pomocy tej metody można również dezynfekować karetki, samochody, autobusy i samoloty.

W przypadku koronawirusa COVID-19 podejrzewa się, że pozostaje on aktywnym zagrożeniem przez okres od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie istnieje ryzyko, że przebywający w pomieszczeniach, mieszkaniach, sklepach, gdzie wystąpiło podejrzenie o COVID – 19 mogą zakazić się patogenem, dotykając różnych powierzchni i przedmiotów. Lampy UV-c można z powodzeniem wykorzystywać w walce w rozprzestrzenianiu się Covid-19. Dotyczy to oczywiście dezynfekcji powierzchni.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%