Zamknij

Nadaj swoim wnętrzom niepowtarzalny styl! Postaw na rolety wolnowiszące

00:00, 30.08.2021 artykuł sponsorowany
Fot. materiały promocyjne ANWIS Fot. materiały promocyjne ANWIS

Ostatnie miesiące, w czasie których zdecydowanie więcej czasu spędzaliśmy w domach, sprawiły, że wielu z nas ma ochotę zmienić coś w wystrojach swoich wnętrz. Jak to zrobić bez kosztownych remontów? Nic prostszego! Wystarczy zmienić kilka dodatków i sprawić sobie np. rolety materiałowe wolnowiszące. Bogactwo wzorów i struktur sprawi, że szybko i tanio odmienisz swoje mieszkanie!

Aranżacja okienna zajmuje dużą przestrzeń i jest jedną z pierwszych rzeczy rzucających się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Właśnie nawet niewielka zmiana w dekoracji okna może diametralnie odmienić cały pokój.

Pole do popisu jest tutaj ogromne. Jedynymi ograniczeniami są nasza wyobraźnia oraz upodobania. Rozwiązania firmy ANWIS specjalizującej się w dekoracjach i osłonach okiennych pozwalają bawić się zarówno kolorami rolet materiałowych, jak i ich strukturami. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu możemy stworzyć niepowtarzalną, komponującą się z wystrojem aranżację okienną.

- Kierując się zasadami, które stworzyli eksperci w projektowaniu wnętrz, nawet laik może skomponować nową aranżację wnętrza. Każdy jest w stanie nadać domowi niepowtarzalnego stylu, który będzie przyciągać oko - mówi Agnieszka Gołębiewska z firmy ANWIS. - Wystarczy odrobina kreatywności, nowa roleta i kilka dodatków, byśmy znaleźli się w zupełnie nowym pomieszczeniu.

Rolety materiałowe wolnowiszące - jak je dobrać?

1. Kolory

Podstawowym kryterium przy wyborze przedmiotów codziennego użytku, a takim bez wątpienia są rolety, jest kolor. Barwa dekoracji okiennych powinna więc być dopasowana do kolorystyki panującej w pomieszczeniu.

Kolory w pomieszczeniu można dobierać na kilka sposobów:

  • zestawienia monochromatyczne bazują na jednej barwie, np. do szarych ścian dobieramy szarą roletę w nieco innym odcieniu
  • kontrasty tworzymy dobierając kolory mocne i rzucające się w oczy, np. czerwień lub czerń
  • zestawienia harmonijne to takie, w których kolory łagodnie przenikają się np. błękity i zielenie lub żółcie i pomarańcze.

2. Struktury

Bardzo oryginalne i wyraziste efekty można osiągnąć również, bawiąc się strukturami. Oto przykład:

Meble na wysoki połysk? Dobierz tkaninę o wyrazistej strukturze, dodaj puchate poduszki i dywan w delikatne wzory. Pamiętaj o tym, by przedmioty o różnych strukturach miały zbliżone kolory, a efekt będzie zjawiskowy!

3. Wzory

Gładkie rolety materiałowe to bezpieczne i uniwersalne rozwiązanie. Z pewnością sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Jeśli jednak chcesz, by urządzane wnętrze miało niepowtarzalny charakter i klimat, możesz postawić na wzorzyste tkaniny. Dzięki temu rolety zamiast tłem dla całości wystroju staną się wyraźnym akcentem, który będzie przyciągał uwagę każdego, kto wejdzie do pomieszczenia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%