Zamknij

Rozpoczyna się nabór do programu akceleracyjnego Przedsiębiorcze Mazowsze

16.30, 15.10.2018 N.S/K.J
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczyna się nabór do programu akceleracyjnego Przedsiębiorcze Mazowsze- kompleksowego programu wsparcia biznesowego dla przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. Realizatorem programu jest Polska Przedsiębiorcza- fundacja, która od 18 lat wspiera przedsiębiorczych Polaków w rozwoju i realizacji ich marzeń biznesowych, tworząc największy ekosystem wspierania startupów w naszej części Europy, na który składają się m.in. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, fundusz inwestycyjny bValue czy powierzchnie Business Link.
Program jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

- Ze względu na brak odpowiedniego przygotowania biznesowego, trudności w dostępie do infrastruktury biznesowej oraz najnowszych technik marketingowych i sposobów wejścia na rynek, Startupy mają trudności w osiągnięciu sukcesu i rozwoju swojego pomysłu. Między innymi to staje się przyczyną licznych upadków innowacyjnych firm na samym starcie ich przygody z biznesem- mówi Jacek Aleksandrowicz, prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza.

W pierwszym etapie programu akceleracyjnego poprzez zaplanowaną trasę otwartych spotkań inspiracyjnych obejmą zasięgiem wsparcia biznesowego mieszkańców takich miast jak Płock, Radom, Siedlce, Ciechanów i Warszawa. Zaplanowali również rozwiązania dla mieszkańców z poza największych miast w województwie, w postaci webinariów w których będzie można wziąć udział on-line nie wychodząc z domu. Na tym etapie będą czekali na zgłoszenia pomysłów biznesowych.
Uczestnicy zakwalifikowani do kolejnego etapu będą zdobywać umiejętności i kompetencje podczas biznesowych szkoleń, warsztatów wspieranych licznych ekspertów. Będą również uczestniczyć w indywidualnym procesie mentoringowym dostosowanym do potrzeb zakwalifikowanych pomysłów, sesji fotograficznej oraz pogłębionych konsultacjach eksperckich z zakresu m.in. prawa, podatków, finansowania firmy w celu zwiększenia szansy na wdrożenie rozwiązań na rynku. Program zwieńczony zostanie wyłonieniem dwóch najlepszych pomysłów, podczas gali Demo Day w Warszawie. Otrzymają one nagrody pieniężne z budżetu Województwa Mazowieckiego, wsparcie promocyjne, PRowe oraz zostaną zaproszone do dalszych rozmów z firmami partnerskimi, u których mogą się odbywać wdrożenia oraz z funduszami inwestycyjnymi.
W projekcie mogą wziąć udział osoby bez zarejestrowanej działalności gospodarczej oraz młode firmy w początkowej fazie rozwoju, posiadające zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie Województwa Mazowieckiego, działające nie dłużej niż 3 lata. Poszukiwane są konspekty biznesowe z zakresu:

  • Nowoczesnych usług dla biznesu: pomysły biznesowe oferujące mechanizmy wspierania działalności gospodarczej, usługi „szyte na miarę”, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.
  • Podnoszenia jakości życia: rozwiązania technologiczne i organizacyjne wykorzystywane do świadczenia usług społecznych w szczególności w zakresie edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa, pracy i spędzania wolnego czasu.
  • Działania ukierunkowane na stymulowanie innowacji społecznych, rozwój kapitału społecznego.

Poznaj akcelerator Przedsiębiorcze Mazowsze i wypełnij wniosek zgłoszeniowy: https://przedsiebiorczemazowsze.pl

 

(N.S/K.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%