Zamknij
REKLAMA

Kalkulator ubezpieczeń na życie - sprawdź ile kosztuje polisa na życie!

00:00, 18.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj Fot. depositphotos

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych kusi ceną polisy na życie - najtańsze oferty zaczynają się już od złotówki dziennie. Inne gwarantują ochronę na kwotę nawet miliona złotych. Ile zatem powinno kosztować ubezpieczenie na życie, by na nim skorzystać i nie przepłacić?

Polisa na życie to wieloletnia inwestycja – im dłuższa umowa, tym większe korzyści czyli wyższa suma ubezpieczenia i dłuższy czas ochrony. Oczywiście, umowę można też zawrzeć na 12 miesięcy, jednak w takim przypadku towarzystwa mniej chętnie udzielają różnych zniżek, a jeśli zdecydujemy się na wariant ochronno-oszczędnościowy, suma zgromadzonego kapitału przez rok, dwa czy pięć lat będzie co najwyżej umiarkowana.

Co to właściwie ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie może uchronić od wszystkich życiowych nieszczęść – ale nie musi. Głównym zadaniem indywidualnego ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie przyszłości bliskich nam osób. Po śmierci ubezpieczonego - osoby wskazane w umowie jako uposażone (może być to jedna lub kilka osób) otrzymują wypłaconą sumę ubezpieczenia. Wysokość sumy ubezpieczenia jest ustalana przez ubezpieczonego na początku umowy, ale może być też modyfikowana w każdą rocznicę polisy.

Indywidualne ubezpieczenie na życie może chronić również w szerszym zakresie: zdrowotnym lub wypadkowym poprzez zakup odpowiednim umów dodatkowych. Ponieważ coraz więcej ofert podstawowych ma niewysokie ceny, warto zainwestować w szerszą ochronę, tym samym zapewniając sobie odszkodowanie od sytuacji takich jak:

 • pobyt w szpitalu;
 • operacja chirurgiczna;
 • utrata zdolności do pracy;
 • poważne zachorowanie;
 • zdiagnozowanie nowotworu;
 • uraz ciała;
 • wypadek komunikacyjny;
 • śmierć bliskiej osoby;
 • narodziny dziecka.

Umowy dodatkowe wybierane są samodzielnie, klient dopasowuje je do swoich potrzeb oraz według ryzyka, jakie sam uzna za realne. Właśnie dlatego warto przeanalizować zdrowie swoich krewnych, występowanie chorób nowotworowych u bliskich, własny stan zdrowia czy to, jak kontuzjogenne jest hobby. Wszystko po to, aby dobra polisa na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl zapewniła jednocześnie odpowiednią ochronę w rozsądnej cenie.

Co wpływa na cenę ostateczną?

Ubezpieczenie na życie za 30 zł lub 300 zł miesięcznie będzie różniło się kilkoma współczynnikami. Jednym z nich jest wiek osoby przystępującej do polisy – im młodsza, tym mniej zapłaci za składkę, więc oferty za kilkadziesiąt złotych są raczej adresowane do klientów przed 30-tką, cieszących się dobrym zdrowiem. Ale na cenę polisy wpływają także :

 • wysokość sumy ubezpieczenia,
 • liczba wybranych umów dodatkowych,
 • rodzaj polisy (ochronna, oszczędnościowa, inwestycyjna),
 • okres trwania umowy,
 • historia medyczna,
 • miejsce zakupu polisy (placówka czy porównywarka).

Należy pamiętać, że im później decydujemy się na zakup ubezpieczenia, tym większe ryzyko śmierci lub chorób, nie należy zatem decyzji o ubezpieczeniu odkładać na później. Im wcześniej kupi się polisę na życie, tym niższa będzie cena składki za ten sam zakres ochrony.

Na cenę wpływ ma również wybrana suma ubezpieczenia. Oczywistym jest, że ubezpieczenie się na kwotę 20 000 zł będzie posiadać niższą składkę miesięczną niż polisa na 500 000 zł, jednak przy sumie ubezpieczenia ważny jest również czas trwania umowy – im dłuższy, tym niższa składka.

Wybór umów dodatkowych jest decyzją indywidualną i każdy ubezpieczony potrzebuje innej ochrony. Warto zabezpieczyć się w szerokim zakresie, ponieważ to zwiększa szansę na otrzymanie odszkodowania, jednak nie każdemu potrzebne są wszelkie możliwe rozszerzenia i warto wybrać te, które mogą rzeczywiście się przydać.

Jak wysokie odszkodowanie z polisy na życie?

O polisie decyduje też wypłata świadczenia. O ile za śmierć uposażony otrzyma 100% sumy ubezpieczenia to np. z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków będzie to kwota obliczana procentowo do SU według załączonej tabeli.

Przykład 1: PZU w swojej ofercie w podstawowej przy sumie ubezpieczenia na kwotę 25 000 zł gwarantuje 100% sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego. Jednak na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku osobie uposażonej zostanie wypłacona kwota w wysokości 200% sumy ubezpieczenia czyli 50 000 zł. Jeżeli śmierci nastąpi w wyniku wypadku komunikacyjnego, uposażony otrzyma 75 000 zł. Ta sama polisa gwarantuje kwotę ubezpieczonemu 10 000 zł z tytułu śmierci współmałżonka, kwotę 2100 zł z tytułu śmierci rodzica oraz 1200 zł z tytułu narodzin dziecka ubezpieczonemu.

Przykład 2: Nationale-Nederlanden przy sumie ubezpieczenia na kwotę 100 000 zł gwarantuje kwotę 5000 zł w sytuacji uszkodzenia serca wymagającego leczenia operacyjnego, 15 000 zł z tytułu uszkodzenia nerek powodujących upośledzenie ich funkcjonowania lub 50 000 zł za utratę macicy przed 50 rokiem życia. Tabela świadczeń została bardzo precyzyjnie skonstruowana, dzięki czemu ubezpieczony dokładnie wie, jaka kwota przysługuje mu w określonym zdarzeniu objętym ochroną.

Porównanie kilku ofert jest kluczowe w znalezieniu odpowiedniej opcji dla siebie. Dla jednych klientów ważna będzie ochrona indywidualna, dla innych ubezpieczenie na życie dla dziecka z www.ubezpieczeniaonline.pl będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Przed zakupem warto przede wszystkim przeanalizować swoje potrzeby, możliwości finansowe oraz zakres oczekiwanej ochrony.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz