Zamknij
REKLAMA

Które ubezpieczenie domu jest najtańsze w 2018 roku?

00:00, 19.03.2018 | artykuł sponsorowany
Fot. depositphotos

Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, warto skorzystać z rzetelnej i rozbudowanej porównywarki ofert. Dzięki niej można ubezpieczyć dom już za 99 zł rocznie. Kalkulator połączony z porównywarką ofert umożliwia skorzystanie z tego narzędzia bez żadnej rejestracji.

Wypełniając formularz w około dwie minuty, łatwo wyszukamy np. tanie ubezpieczenie domu na strzezdom.pl czy polisę dla innego rodzaju nieruchomości. Możliwe jest również porównanie cen w oparciu o 4 warianty ochrony. W każdym z nich otrzymamy do 5 ofert, więc łatwo policzyć, że pojedyncza kalkulacja to nawet 20 wyników.

Kalkulator ubezpieczeń – od czego zacząć?

Najpierw wybieramy rodzaj nieruchomości – mieszkanie, dom lub budynek w budowie. W przypadku domu trzeba jeszcze sprecyzować jego typ – budynek wolnostojący, bliźniak lub szeregowiec. Zaznaczamy również, czy budynek jest podpiwniczony i czy jego konstrukcja jest palna (drewniana) bądź niepalna (murowana).

Następnie podajemy nasze dane – wiek, lokalizację nieruchomości i liczbę osób małoletnich zamieszkujących nieruchomość. Określamy również wartość domu i podajemy, czy nasze mienie było wcześniej ubezpieczone, czy na terenie gdzie jest zlokalizowana nieruchomość, doszło do powodzi w 1997 r. i czy w ostatnich trzech latach odnotowano jakiekolwiek szkody. Określamy również, czy nieruchomość jest wynajmowana i czy prowadzona jest w niej działalność gospodarcza. Jeśli chcemy, by nasze dane zostały zapisane i przesłane nam w postaci oferty, podajemy nasz adres mailowy i wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych.

Na koniec wybieramy pakiet ubezpieczeniowy określający zakres ochrony. Dla ułatwienia pakiety oznaczono symbolami takimi samymi jak w przypadku rozmiarów ubrań: S, M, L, XL, a pakiety nazwano:

  • S – pod kredyt,
  • M – dla przezornych,
  • L – dla świadomych,
  • XL – dla wymagających.

Ostatnim krokiem jest zaznaczenie typów posiadanej ochrony antywłamaniowej: alarm, monitoring, drzwi antywłamaniowe.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych w 3 minuty

Na potrzeby tego artykułu wybraliśmy ubezpieczenie domu wolnostojącego o powierzchni 164 m2 i wartości 400 000 zł, położonego na prowincji na terenie, gdzie nie doszło do powodzi. Dom zamieszkują dwie osoby małoletnie i dwie dorosłe.

Pod względem ochrony przeciwwłamaniowej budynek wyposażony jest w drzwi antywłamaniowe i monitoring – brak alarmu.

Wybrany pakiet M – dla przezornych, a więc jedna z tańszych opcji cenowych – dotyczy murów i stałych elementów, a także ruchomości od zdarzeń losowych (pożar, zalanie). Ochrona nie obejmuje m.in. kradzieży z włamaniem.

W kalkulacji na dzień 12 marca 2018 r. ceny polis mieszkaniowych kształtują się następująco:

  • PZU – pakiet obejmuje pożar, przepięcie, zalanie, a dodatkowo dewastację i rabunek wraz z pełnym pakietem Assistance – koszt rocznej składki to 159 zł przy założeniu, że dom posiada drzwi antywłamaniowe,
  • LINK4 – ruchomości domowe ubezpiecza na sumę 20 000 zł, a OC w życiu prywatnym na 20 000 zł. Assistance jest oferowany gratis. Przy 400 000 Zł sumy ubezpieczenia składka wynosi 236 zł,
  • INTER Ubezpieczenia – dla domu o wartości 400 000 zł proponowana jest składka roczna w wysokości 286 zł. Ruchomości domowe ubezpiecza na sumę 20 000 zł, ale OC w życiu prywatnym już na 50 000 zł, Assistance dorzucając gratis,
  • CONCORDIA – za 302 zł składki rocznie dostajemy ruchomości domowe na 10 000 zł, bez opcji OC w życiu prywatnym.

Polisa w zasięgu… internetu

Jak widać na powyższych przykładach, w kilka minut zyskujemy rozeznanie, ile kosztuje ubezpieczenie domu na strzezdom.pl. Przy większości ofert dostępne są Ogólne Warunki Ubezpieczenia, które możemy – i powinniśmy – przestudiować przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Poza pierwszymi dwoma ogólnymi ofertami wszystkie oferty umożliwiają kupno polisy online bez kontaktowania się bezpośrednio z ubezpieczycielem. Jesteśmy więc w stanie ubezpieczyć naszą nieruchomość praktycznie bez wychodzenia z domu.

Nowoczesne narzędzia internetowe dają nam ogromne możliwości porównania ofert w zaciszu domowym. Możemy kalkulować różne opcje, zaznajamiając się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, a potem łatwo nabyć upragniona polisę przez Internet. Dzięki temu kupno polisy stało się prostsze jak nigdy przedtem.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone