Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się na rodzinny biwak – poradnik dla początkujących

00:00, 09.01.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Nie da się ukryć, że rodzinne wyjazdy często bywają dla wszystkich nie lada wyzwaniem. Uniknij nieprzyjemności i sprawdź jak dobrze przygotować się na rodzinny biwak.

Przygotowania do biwaku potrafią być stresujące, zwłaszcza jeśli jest to rodzinny biwak z dziećmi. Warto pamiętać, że wszelkie rodzinne wyjazdy wymagają skrupulatnego przygotowania, które pozwoli uniknąć wielu przykrych niespodzianek i nieprzyjemności. Zobacz, jak należy przygotować się na biwak z rodziną.

Rodzinny biwak – przygotowanie:

Krok 1. Wyznacz odpowiedni czas

Idealny czas na biwak to ten, który nie wymaga od nas pośpiechu, ciągłego sprawdzania poczty elektronicznej czy nieustannego rozmawiania przez telefon. Rodzinny wyjazd powinien być czasem wolnym od pracy i innych obowiązków. Właśnie z tego względu najlepiej zorganizować wyjazd podczas długiego weekendu czy też dłuższego urlopu. Ponadto biwak nie powinien odbywać się podczas panowania wysokich temperatur, bowiem upał, skwar i suche powietrze mogą skutecznie zniszczyć przyjemność spokojnego biwakowania.

Krok 2. Zadbaj o sprawną organizację

Warto pamiętać, że sprawna organizacja rodzinnego biwaku nie powinna spoczywać na głowie jednej osoby. Najlepiej jest podzielić obowiązki na wszystkich jego uczestników uwzględniając ich możliwości. Jeśli podczas biwaku będą towarzyszyć nam nie tylko rodzina i dzieci, lecz także znajomi, warto udzielić im podstawowych informacji na temat dokładnego czasu wyjazdu, istotnej części wyposażenia oraz odnośnie ewentualnego przebiegu biwaku. A wszystko po to, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Krok 3. Zrób listę potrzebnych rzeczy i listę zadań do zrobienia przed wyjazdem

Nie należy zapominać, że biwak to nie noc w ciepłym i wygodnym hotelu. Aby rodzinny wyjazd na łono natury przebiegł w pełni bezpiecznie powinniśmy pamiętać o wszystkich istotnych kwestiach. Nie od dziś wiadomo, że pamięć jest zawodna, właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem okazuje się lista rzeczy do zrobienia przed wyjazdem, a także lista rzeczy potrzebnych na wyjazd. Tak zwana checklista powinna być przygotowywana już kilka tygodni przed wyjazdem, bowiem przez ten czas można ja na spokojnie uzupełniać o różne istotne elementy.

Krok 4. Dostosuj się do panujących zasad

Wyjeżdżając na jakikolwiek biwak należy mieć na uwadze to, że wszędzie poza swoim domem jesteśmy gośćmi. Tak samo jest podczas rodzinnego wyjazdu na łono natury. Podczas biwaku również nie jesteśmy u siebie i powinniśmy dostosować się do panujących w danym miejscu zasad takich jak ta, że śmieci należy zostawiać po sobie jakichkolwiek śmieci, czy też, że w lesie nie należy zakłócać spokoju mieszkającym w nim zwierzętom.

Krok 5. Nie zapomnij o toalecie

Chowanie się po kłujących krzakach i kucanie w trawie pełnej mrówek? Na szczęście to przeszłość! Przed wyjazdem koniecznie należy spakować ze sobą niezwykłe udogodnienie jakim jest toaleta turystyczna, która zapewnia nie tylko wygodę, ale także wysoki komfort i całkowite bezpieczeństwo. Wygodne i niedrogie toalety turystyczne znajdziemy między innymi na stronie https://www.meru.pl/toalety-turystyczne.html.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

Turysta Turysta

0 0

Zakaz biwakowania na terenach prywatnych na dziko 13:39, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone