Zamknij

Zakupy na raty czy na kredyt? Co lepsze?

09:36, 15.12.2017 | Materiał partnera
Skomentuj
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Zakup sprzętu AGD czy RTV to spory wydatek. Osoby, które nie zgromadziły odpowiednio wysokich oszczędności, mają do wyboru zakupy na raty lub zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Załóżmy, że chcesz zakupić nową pralkę. W tym celu orientujesz się w ofertach producentów i wybierasz jeden, konkretny model, który jest dostępny w większości sklepów handlujących sprzętami AGD i RTV. Ponieważ nie posiadasz wystarczającej kwoty na rachunku bankowym, masz dwa rozwiązania: zakupy na raty w wybranym sklepie lub kredyt gotówkowy. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Zakupy na raty – co warto o nich wiedzieć?

Zakupy na raty można zrobić w praktycznie każdym sklepie. Większość punktów sprzedaży współpracuje jednak tylko z jednym lub dwoma bankami, a to oznacza, że oferta, która zostanie Ci przedstawiona, wcale nie musi być korzystna. Wszystkie formalności możesz jednak załatwić u sprzedawcy – nie musisz wybierać się do banku.

Współcześnie wiele sklepów proponuje raty 0%. Na te jednak trzeba uważać. Dlaczego? Zdarza się, że bank faktycznie nie nalicza oprocentowania, wysokością którego najczęściej kierują się kredytobiorcy. Dodatkowe koszty mogą jednak generować np. drogie ubezpieczenie czy opłata za rozpatrzenie wniosku. Przed podjęciem decyzji, warto sprawdzić na kalkulatorze kredytu gotówkowego na finanse.rankomat.pl całkowity koszt zobowiązania.

Plusem jest szybkie załatwienie formalności – nie będziesz musiał przedstawiać zaświadczeń o zarobkach. Najczęściej pracownicy sklepu wymagają jedynie okazania dowodu, a decyzja kredytowa jest wydawana w ciągu kilku minut.

Kredyt gotówkowy – czy to się opłaca?

Jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, będziesz musiał sprawdzić, jak wybrać kredyt gotówkowy i porównać oferty poszczególnych banków. Choć potrzebny będzie czas, to wysiłek może się opłacić, a to dlatego, że będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą propozycję z aktualnie dostępnych. Kiedy opłaca się wybrać kredyt gotówkowy?

Jeżeli w planach masz zakup nie tylko pralki, lecz także innych urządzeń, to kredyt gotówkowy będzie korzystniejszym rozwiązaniem – możesz ubiegać się o wyższą kwotę, często nawet o 100 000 zł. Co więcej, bank rozłoży spłatę kredytu nawet na 10 lat.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, nie musisz wybrać się do najbliższej placówki banku – możesz ubiegać się o przyznanie pieniędzy przez internet. Gdy otrzymasz środki na wskazane we wniosku konto, również zakupu wybranych sprzętów będziesz mógł dokonać bez wychodzenia z domu.

(Materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone