Zamknij

Razem można więcej

13:46, 23.10.2017 | tekst promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

Nie da się prowadzić biznesu w oderwaniu od tego, co tu i teraz. Bycie na czasie to jeden z podstawowych warunków efektywnego funkcjonowania firmy. Na szkoleniu „Dzień Dobry Biznes” spotkali się ci, którzy nie zamierzają zostać prześcignięci.

Na bezpłatne warsztaty przedsiębiorców z rejonu siedleckiego zaprosił PKO Bank Polski. Spotkanie odbyło się 19 października w Sali Białej MOK.
– „Dzień Dobry Biznes” to cykl spotkań dla przedsiębiorców z całej Polski. Szkolenia te są wpisane w strategię naszego banku „Wspieramy rozwój Polski i Polaków”. Za cel obraliśmy sobie przybliżenie przedsiębiorcom nowych trendów i narzędzi zarządzania swoją firmą.  Chcemy, aby nasi klienci mogli się rozwijać. Ich biznes to także nas biznes, razem możemy osiągnąć więcej – podkreśla Beata Dzięciołowska, dyrektor Działu Obsługi Klienta I Oddziału Banku PKO w Siedlcach.

W sieci raźniej
I tak przedsiębiorcy mieli szansę dowiedzieć się między innymi jak robić marketing zupełnie bezpłatnie czy w jaki sposób efektywnie rozwijać networking. – Tworzenie sieci otoczenia swojej firmy ludźmi życzliwymi, którzy będą nas wszędzie polecać, w dzisiejszych czasach skutkuje bardzo wymiernymi efektami. Korzystam z tego na co dzień. Dzisiejsze szkolenie dorzuca cegiełkę do mojej  dotychczasowej wiedzy. Otrzymaliśmy tu wskazówki dotyczące nowych trendów, więc niech żałują ci, którzy nie przyszli –  zaznacza Michał Osiej, właściciel firmy Grupa AB, zajmującej się pozyskiwaniem funduszy dla organizacji pozarządowych.
Szkolenie objęło również panel dyskusyjny na temat powodów, dla których warto, by przedsiębiorcy się zrzeszali. Przedstawiciele różnych form organizacji skupiających przedsiębiorców – Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Klastra Obróbki Metali oraz Izby Producentów – wyjaśniali jaki wpływ na rozwój firmy ma to, że przedsiębiorca „nie jest sam”.  
–  W Siedlcach jest duży potencjał jeśli chodzi o właścicieli małych i średnich firm. W naszym gronie mamy już siedleckich przedsiębiorców. Otrzymujemy też sygnały  zainteresowania zrzeszeniem się od kolejnych siedlczan - przyznaje Katarzyna Kieler, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, które skupia polskich, prywatnych przedsiębiorców z różnych branż.

Przedsiębiorcą być…
Nie mniej ważne niż prelekcje, były tego dnia rozmowy kuluarowe. Ludziom, których praca nie zamyka się w ramach godzinowych „od do”, nie brakowało tematów do omówienia. Mogli też uzyskać fachową poradę od prelegentów.
- Spotkanie tego typu jest świetną okazją nie tylko do poznania nowych trendów, ale również do zawarcia nowych znajomości i podzielenia się doświadczeniami – zaznacza Łukasz Chróściel z firmy Sodalit-Paliwa.
–  Prowadzenie działalności jest ciężkim kawałkiem chleba. Właściciel cały dzień musi pracować, zarabiać pieniądze, a w nocy myśleć, gdzie je dobrze zainwestować. Zdarza się też, że stawia na szale cały swój majątek – mówi w rozmowie z nami właściciel firmy Hydro-Stal z Sokołowa Podlaskiego, który prowadzi swój biznes już od 25 lat. Choć sam myśli już raczej o wynajęciu kampera i wyruszeniu w podróż po Europie, przybył na szkolenia, żeby „nowinki” przekazać synowi.

(tekst promocyjny)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone