Zamknij

Ostrówek otwarty! Czym przyciągnie mieszkańców i turystów?

12:45, 18.09.2023 RED Aktualizacja: 12:46, 18.09.2023
Skomentuj

Powstały w 1923 roku Dwór w Ostrówku po stu latach doczekał się ponownego otwarcia.

A to za sprawą modernizacji i remontu, który przeszedł. Dwór został przejęty przez gminę Siedlce, jak wspomniał wójt Henryk Brodowski "za Bóg zapłać", czyli opłacalną walutę. Od chwili przejęcia podejmowane były kroki, aby dwór wyremontować i zagospodarować w sposób odpowiedni dla wszystkich.

- Po przejęciu praw do dworu i terenów wokół zaczęliśmy składać wnioski, aby stworzyć tu miejsce kulturalne i historyczne. Głównym celem projektu był wzrost potencjału turystycznego w gminie. a poprzez adaptację pomieszczeń wewnątrz budynku również cele edukacyjne - historyczne i kulturalne. Mając w zamyśle powstanie w tym miejscu Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, chciałbym, aby właśnie stąd wychodziły inicjatywy dla mieszkańców i turystów odwiedzających naszą gminę - mówił Henryk Brodowski.

Faktycznie, Dwór w Ostrówku to nie tylko piękny, odnowiony budynek, który przyciągnie i zachęci do odwiedzania przez turystów, ale również przestrzenne sale wewnątrz, których zagospodarowanie zapowiada się ciekawie. Jak zdradził wójt Brodowski, w jednej z sal pojawi się izba pamięci bitwy pod Iganiami, druga natomiast będzie salą do spotkań i występów dla mniejszej liczby osób, tzw. sala kominkowa.

- Liczę, że przy wsparciu Marka Błaszczyka, który na pewno chętnie wspomoże dobrą radą, stworzymy tu przestrzeń podobną do tej w Reymotówce, gdzie będzie można nie tylko odpocząć, ale również spędzić czas podczas przyjemnych wydarzeń kulturalnych. Mamy tez plany na kolejne inwestycje w tym miejscu. Już złożyliśmy kolejne wnioski, więc to nie koniec zmian w Ostrówku - zapowiedział wójt Brodowski.

Otwarcie Dworu w Ostrówku przyciągnęło wielu gości i mieszkańców. Dało się słyszeć słowa uznania i zachwytu kierowane do wykonawców tej inwestycji, a także pochwały za pomysł i realizację w kierunku wójt gminy Siedlce. Zjawili się również zaprzyjaźnieni włodarze gmin - Kinga Sosińska wójt gminy Stanisławów i Hubert Pasiak wójt gminy Zbuczyn, którzy zauważyli, że w gminie Siedlce jest teraz czego zazdrościć, ale to zdrowa zazdrość napędzająca do działania.

Całe wydarzenie po przecięciu wstęgi odbyło się przy przestrzennej altanie, która pomieściła licznie zebrana grupę gości i w przyjemnym plenerowym wydaniu skłoniła do promocji kandydatów na posłów i senatorów startujących w naszym regionie.

- Po modernizacji to miejsce możemy śmiało nazywa perłą gminy Siedlce. To niezwykle ważne, że dzięki pozyskanym środkom, udało się zachować obraz dworu w stylu, w którym powstał sto lat temu, a przy okazji zagospodarować przestrzeń wokół. Jest ot teraz jedno z piękniejszych i niewątpliwie ważnych historycznie miejsc na mapie regionu. Słysząc o planach na wernisaże, plenery, koncerty i kameralne spotkania, mogę dodać tylko jedno - czekam na zaproszenie - chwaliła realizację inwestycji wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Modernizacja zabytkowego Dworu w Ostrówku odbyła się pod czujnym okiem konserwatora zabytków i dzięki tym działaniom udało się zachować ducha budynku powstałego na początku XX wieku. Obecnie miejsce przyciąga i zachęca do odwiedzin, a jego okolica do spokojnych spacerów i odpoczynku.
Jak zdradził wójt Brodowski, w przyszłym roku spacery w okolicy Dworu będą jeszcze przyjemniejsze, a to za sprawą tężni, która będzie "tylko trochę mniejsza od tej w Ciechocinku".

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%