Zamknij

Morawiecki nie szczędził ostrych słów (FOTO)

09:13, 13.09.2023 ID Aktualizacja: 11:45, 13.09.2023
Skomentuj

„Trzeba było po tych łajdakach i złodziejach naprawić budżet"- mówił podczas wiecu wyborczego w Siedlcach Mateusz Morawiecki.

W spotkaniu ze zwolennikami PiS-u, które odbyło się 12 września, premier poruszył kilka ważnych kwestii. Jedną z nich było zbliżające się referendum, które w ostatnim czasie budzi wiele znaków zapytania. Szef rządu przekonywał zebranych o konieczności udziału w nim i podjęciu właściwych decyzji, które wpłyną na przyszłość kraju. Odniósł się także do opozycji, która rzekomo chce zbojkotować głosowanie ludu.

- Referendum obnaża ukryte zamiary naszych rywali, dlatego tak się go boją - podkreślił Morawiecki.

Premier zaznaczał, że rządy PiS musiały naprawiać błędy swoich poprzedników i jednocześnie pytał: "co by było tutaj z Siedlcami, z Łochowem, z Węgrowem, co by było z Łosicami, z Łukowem, z Mińskiem Mazowieckim?, odpowiadając tym samym, że gdyby nie odpowiednie działania prawicy "byłaby druga Bucza i Irpień. Tak oni chcieli potraktować mieszkańców Polski Wschodniej". Wspomniał w swojej wypowiedzi, jak polityka partii rządzącej przywróciła zlikwidowaną w 2011 roku jednostkę wojskową w Siedlcach.

- To, co dzieje się dzisiaj w Siedlcach z naszą 18. dywizją widzicie doskonale. Koszary rosną w oczach. Sprowadzana jest najnowocześniejsza broń. Polska jest teraz bezpieczna jak nigdy wcześniej. Pomyślcie o tym, jak będziecie wrzucać kartkę do urny wyborczej - zaakcentował premier.

- To Tusk wydał rozkaz zwijania polskiej armii - dodał.

Nie da się ukryć, że z ust premiera padło dużo niewybrednych słów w kierunku Tuska i jego ugrupowania. Morawiecki porównał szefa PO do "złodzieja".

- Trzeba było po tych łajdakach i złodziejach naprawić budżet, żeby zacząć inwestować w politykę społeczną. Tusk jest jak złodziej. On wam niczego nie da! Wszystko wam zabierze! Miał już szansę. Wszystko schrzanił. Wszystko zaniedbał. Skompromitował się, a potem uciekł. W jego czasach bezrobocie było tak wysokie, że musiał sam za robotą uciekać do Brukseli. Musiał prosić Angelę Merkel żeby mu robotę załatwiła - mówił szef rządu.

Podczas wiecu podkreślono też, że jeśli Komisja Europejska nie przedłuży embarga na import zboża z Ukrainy to rząd zrobi to samodzielnie na poziomie krajowym.Premier zaznaczał, że obecny zakaz obowiązuje do 15 września i jego przedłużenie jest konieczne, aby ochronić polskich rolników i gospodarkę kraju.

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

KierowcaKierowca

4 1

Doradca Tuska rządzi już 8 lat i nic nie może. Skoro nie może to jest zbędnym kosztem. Pasożytem na utrzymaniu podatnika. 15:14, 13.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kłamstwa i manipulacKłamstwa i manipulac

1 1

Ktoś jeszcze łyka te manipulacje marionetkowe pinokia? A skoki, a getbacki, a Ostrołęka, a trybunał kulinarny, a maski i respiratory, a kary, a brak kpo i środków strukturalnych, a miliardy na rydzyka, nowopowstałe fundacje i inne organizacje, a ziemie morawieckiego, a szczujnia kurskiego, a bielan i jego zorganizowana, a puste szpitale tymczasowe, a dwie wieże, a plan Zdzisława, a hiperinflacja, a igrzyska, a wybory kopertowe, a dworczyk i jego e-maile, a relacje na wschodzie, a pushbacki, a..., a...,a...! 02:33, 14.09.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jestem za Pisjestem za Pis

1 2

A zebys wiedzial, że są zwolenniecy PiS, np. ja i cala moja rodzina. Teraz żyje mi się znacznie lżej niz za Tuska i proszę się nie wypowiadac za wszystkich. Głosuje za PiS 09:43, 14.09.2023


Do ,,jestem za PiS&aDo ,,jestem za PiS&a

0 0

Bo jesteś nierób, to żyje ci się lepiej 06:49, 23.09.2023


Pinokio zniszczył goPinokio zniszczył go

1 1

Ktoś jeszcze łyka te manipulacje marionetkowe pinokia? 06:39, 14.09.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

leonleon

2 1

Ja szanuję naszego Premiera 09:48, 14.09.2023


A kogo tu szanować?A kogo tu szanować?

1 1

Człowieka, który w każdym zdaniu kłamie ? 12:26, 14.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%