Zamknij

Z ekologią za pan brat (FOTOGALERIA)

11:22, 05.06.2023 ID Aktualizacja: 13:46, 05.06.2023
Skomentuj

3 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny - EKOPOZYTYWNI.

W programie wydarzenia znalazło się mnóstwo atrakcji dla dzieci. Konkursy z nagrodami, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, własnoręczne wykonanie bransoletek, malowanie twarzy czy butelek - to tylko niektóre z propozycji, jakie przedstawiał program.

Uroczyste otwarcie pikniku i przywitanie gości przypieczętował Ekowystęp Orkiestry Dętej z Miastkowa Kościelnego.

Uczniowie szkoły zadbali o część artystyczną prezentując występy grupy teatralnej i śpiewając piosenki. Grupa taneczna Chearleeders Seven Dance zapewniła wszystkim zgromadzonym spektakularne widowisko. Układ, jaki wykonały dziewczyny, był na najwyższym poziomie.

 

Podczas wydarzenia odbył się również pokaz mody ekologicznej w formie konkursu. Dzieci mocno przyłożyły się do zadania i wyłonienie najlepszych było naprawdę bardzo trudne.

Każdy z uczestników pikniku mógł również zmierzyć się w grach planszowych, czy też zostać mistrzem szachów. Dla ciekawych przyrody Nadleśnictwo Siedlce przygotowało prezentację dźwiękową kilku gatunków ptaków i planszę runa leśnego. Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach przedstawiła prezentację literatury ekologicznej, a Stowarzyszenie Tutajteraz przygotowało warsztaty dotyczące własnoręcznego ozdobienia torby na zakupy. Przybyłych na imprezę zapraszały też liczne namioty wystawowe, można było skonsultować się m.in. z ZUO, UPH i Nadleśnictwem Siedlce.

Jak na każdej letniej imprezie, dla dzieci nie mogło zabraknąć baniek mydlanych, a na szkolnym boisku zorganizowano zabawę na zdrową potrawę „Każdy kęs ma swój sens".

Zwieńczeniem wydarzenia był pokaz iluzjonisty Macieja Pędy.

Podsumowaniem pikniku były podziękowania za ciężką pracę włożoną w przygotowania imprezy, rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród.

 

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%