Zamknij

Międzynarodowo w Reymontówce [FOTOGALERIA]

11:06, 23.05.2023 PA Aktualizacja: 12:06, 23.05.2023
Skomentuj

Rodzinny piknik, wystawy rękodzieła artystycznego oraz bogaty program kulturalny - tak było na Majówce w Reymontówce.

Tegoroczne wydarzenie było połączone z obchodami 20-lecia współpracy powiatu siedleckiego z powiatem Oberhavel w Niemczech oraz miastem Nevers we Francji. W programie imprezy, oprócz obchodów XX-lecia współpracy, nie zabrakło również wyjątkowych koncertów Zespołu Pieśni i Tańca  NIWA oraz Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Artyści zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności tradycyjne polskie pieśni, ale pojawiły się również akcenty z klasyki zachodniej muzyki rozrywkowej.

Na pamiątkę współpracy z zaprzyjaźnionymi powiatami zasadzono trzy dęby pamięci. W trakcie uroczystości starosta siedlecki Karol Tchórzewski zaznaczył, że są one symbolem trwałości i stałości współpracy.

Z kolei przedstawiciele powiatu Oberhavel przekazali ławeczkę, która będzie wyeksponowana w pobliżu zasadzonych drzew.

Impreza plenerowa zapewniła ucztę nie tylko dla ciała, ale i ducha. Wszyscy chętni mogli udać się na kiermasz sztuki ludowej i wyrobów artystycznych, a także skosztować piknikowych przysmaków i potraw regionalnych. Wspólne grillowanie i piknik przy ognisku uświetniał ponadto zespół "Moko-bęc" z Mokobód.

Organizatorami wydarzenia byli starosta siedlecki Karol Tchórzewski oraz dyrektor Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach Marek Błaszczyk.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z imprezy.

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

siedlcesiedlce

0 0

polityczny spęd 21:10, 24.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%