Zamknij
REKLAMA

To była niedziela dobrych serc

19:05, 13.03.2023 PM Aktualizacja: 17:24, 14.03.2023
Skomentuj

Najpiękniejsze akcje to te organizowane z potrzeby serca.

Właśnie taka była słodka akcja zorganizowana, by wesprzeć zbiórkę dla Hani Szczepańskiej. Mieszkańcy należący do parafii Suchożebry wielkim zrywem pomocowym zaczęli piec ciasta i przygotowywać słodkości, aby zaproponować wiernym wychodzącym z kościoła propozycję pomocy na rzecz małej siedlczanki.

Licznie przygotowane pakiety słodkości cieszyły się dużym powodzeniem. Pudełka po każdej mszy świętej rozchodziły się jak świeże bułeczki. Również ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne i palemki, które można było zakupić na stoisku obok.

Młode wolontariuszki oraz ministranci, po każdej mszy zbierali również ofiary do puszek. Parafianie wykazali się ogromnym wsparciem i miłością do bliźniego, gdyż po podsumowaniu zbiórki okazało się, że tego dnia akcję podsumowano wynikiem 24 258,73 złotych.

- Pomysł pojawił się spontanicznie. Jedno zdanie, drugie zdanie, od słowa do słowa i nas zespół do zadań specjalnych podjął decyzję, że chcemy zorganizować tę zbiórkę. Kwota nas samych zszokowała. Nie myśleliśmy, że aż tyle zbierzemy. Jesteśmy mega zadowoleni - podsumowała po wydarzeniu Grażyna Parapura, jedna z organizatorek mieszkanka Woli Suchożebrskiej.

Całe wydarzenie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu mieszkańców z miejscowości Brzozów, Borki Siedleckie, Chodów, Domanice, Kisielany, Kopcie, Krynica, Nakory, Przygody, Podnieśno, Purzec, Sosny, Suchożebry i Wola Suchożebrska. 

- Podziękowania kierujemy również do strażaków i osób, które nam pomogły organizacyjnie. A także księżom, którzy wyrazili zgodę na zorganizowanie akcji na terenie kościelnym. Dziękujemy także Przedszkolu w Suchożebrach i osobom odpowiedzialnym za przygotowanie ozdób wielkanocnych. Kiermasz udał się właśnie dzięki zaangażowaniu Was wszystkich - komentują organizatorki.

Tego dnia zbiórki odbyły się również pod kaplicą w Chodowie, gdzie uzbierano 3 139zł oraz pod kościołem w Krynicy, tam udało się zebrać 3 118zł oraz w szkole w Krynicy i Suchożebrach. Łącznie zebrano 38 275 tysięcy złotych.

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%