Zamknij
REKLAMA

Uniwersytecka współpraca z wioskami "SOS"

10.44, 28.11.2022 mat. inf. Aktualizacja: 10.45, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Umowa o współpracy ze Stowarzyszeniem „SOS Wioski Dziecięce w Polsce” to początek kolejnej przygody siedleckiej uczelni.

22 listopada prof. dr hab. Zbigniew Karczmarzyk - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach podpisał umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem „SOS Wioski Dziecięce w Polsce” z siedzibą w Warszawie, reprezentowanym przez Jarosława Świerczewskiego - dyrektora Programu SOS Wiosek Dziecięcych Siedlce i Magdalenę Błażejczyk zastępcę dyrektora ds. pedagogicznych.

Działania oferowane przez uniwersytet pozwolą wspierać osoby przebywające w wioskach, rozwijać zajęcia prowadzone z dziećmi i wspomagać w różnych dziedzinach.

- Uniwersytet zobowiązał się do udzielania merytorycznego wsparcia naukowo-badawczego, udziału w konsultacjach w obszarze pedagogiki integracyjnej, socjalizacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością; inicjowania przedsięwzięć w zakresie organizacji wsparcia dla dzieci objętych pomocą Stowarzyszenia oraz przebywających w pieczy zastępczej - informują władze uniwersytetu.

Stowarzyszenie będzie opiniować projekty programów studiów i innych form kształcenia, a także umożliwi odbywanie przez studentów UPH praktyk studenckich w Stowarzyszeniu. Ze strony Uniwersytetu jednostką organizacyjną na bieżąco współpracującą ze Stowarzyszeniem będzie Instytut Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych.

W spotkaniu uczestniczyli również prof. dr hab. Marek Gugała - prorektor ds. studiów, dr hab. Malina Kaszuba prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Anna Klim- Klimaszewska prof. uczelni.

 

fot.: UPH

(mat. inf.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%