Zamknij
REKLAMA

Polityka czy kabaret? Aż mózg staje, a słońcu wstyd świecić

10:20, 23.09.2022 PM Aktualizacja: 11:09, 23.09.2022
Skomentuj

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło się w Siedlcach licznie przyciągnęło zwolenników politycznych panującej partii.

Jeszcze przed spotkaniem dało się odczuć niezadowolenie przybyłych gości, którzy odprawieni z kwitkiem musieli odpuścić próbę przedostania się na spotkanie:

- Jest tyle osób, że trzeba byłoby zorganizować to spotkanie na stadionie, żeby wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział. Nie dość, że trzeba się zapisywać wcześniej, to jeszcze nie wszyscy mogą wejść - mówił zniesmaczony pan Zenon, któremu nie udało się dostać do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Szef Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął spotkanie z wysokiego "C". A swoje wypowiedzi często wzbogacał zabawnymi wypowiedziami, rozweselającymi widownię.

- Przede wszystkim musimy nie pozwolić się okłamywać i przekonać tych, którzy dają się okłamywać, żeby się okłamywać nie dali. Mamy w Polsce niebywałą ofensywę kłamstwa - mówił atakując bezpośrednio w Donalda Tuska Jarosław Kaczyński.

Ubarwiając swoje wypowiedzi licznymi satyrycznymi żarcikami szef PiS kontynuował ataki na opozycję.

- Nasi polityczni przeciwnicy, ci którzy w pas kłaniali się Rosji, którzy w pełni popierali politykę Niemiec, politykę zgubną nie tylko dla Polski i Ukrainy, ale także zgubną dla całej Europy. Oni dzisiaj próbują udawać, że wszystko było inaczej, że czarne jest białe, a białe jest czarne, że oni są dobrymi polskimi patriotami. To są kłamstwa tak bezczelne, że aż mózg staje, a słońcu wstyd świecić - kontynuował prezes PiS.

Niejednokrotnie Jarosław Kaczyński przywoływał postać swojego brata i powracał w swoich wypowiedziach do katastrofy smoleńskiej. Podkreślając, że o zamachu na 96 obywateli polskich jest przekonany, dodał:

- Ja to dzisiaj powiem jasno i prosto, bo według mnie jest to w stu procentach udowodnione. Nie chcę do tego wracać, bo według mnie sprawa jest rozwiązana, teraz trzeba tylko szukać dróg wymiaru sprawiedliwości.

Wśród innych pojawiających się na spotkaniu tematów nie zabrakło i tych, dotyczących obecnej sytuacji gospodarczej.

- Staramy się nie dopuścić do wzrostu bezrobocia i zubożenia ludzi. Nie będziemy działać, jak inne poprzedzające nas rządy. Nie schładzamy gospodarki jak pan Balcerowicz, nie będziemy zwiększać przychodów i nie walczymy z inflacją kosztem rozwoju. Podjęliśmy pewne działania, które mają ułatwić ludziom przetrwanie tych trudnych czasów. Właśnie dlatego wprowadzamy obniżki podatków, dopłaty do opału -węgla, pelletu, drewna i staramy się o zamrożenie cen energii - wymieniał pełen spokoju Kaczyński.

Szef PiS zapewnił, że węgla nie zabraknie, tylko trzeba rozsądnie planować jego zakup. Jako receptę na zimę Jarosław Kaczyński przedstawił schemat:

- Jeśli ktoś potrzebuje na zimę 3 tony węgla, to niech kupi teraz półtorej tony, a drugie pół zapotrzebowania kupi później. Węgla nie zabraknie, a niepotrzebne sianie paniki potęguje niewskazane zachowania społeczeństwa - wyjaśniał.

Podejmując również temat bezpieczeństwa kraju, Kaczyński zwrócił uwagę na silną i odważną obronność obywateli Ukrainy, ale przedstawił stanowisko, które zapewni bezpieczeństwo Polakom:

- Gdyby Ukraina dysponowała większym wyposażeniem wojskowym i gdyby miała HIMARS-y i Kraby w styczniu, to do tej wojny w ogóle by nie doszło. Dlatego my teraz zbroimy się, bo nie chcemy prowadzić wojny, tylko jej zapobiec. Radykalnie zwiększamy wydatki, by zbudować silną armię, która nie tylko zapewni nam bezpieczeństwo, ale i podniesie naszą pozycję międzynarodową - uspokajał Kaczyński.

Kaczyński nawiązał także do zbliżających się wyborów:

Mamy szansę na zwycięstwo. Do wyborów zostało około rok, ale musimy podjąć wielki wysiłek. Trzeba być aktywnym, również w Internecie. A przede wszystkim zadbać o sprawiedliwe i wiarygodne wybory. Dlatego w każdej komisji powinien znaleźć się członek naszej partii, abyśmy uniknęli kłamstwa i oszustwa - zachęcał Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński, po spontanicznym skandowaniu przez zgromadzonych jego imienia podsumował:

- Z wielu rzeczy w swoim życiu jestem dumny, ale najbardziej jestem dumny ze swojego imienia.

 

Transmisję ze spotkania możecie obejrzeć u nas LINK

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Kłamstwa Kłamstwa

16 3

Zabierają samorządom grube miliony, zwalajac na nie swoje powinności. 103 miliony zabrali Siedlcom w związku ze zmianami podatkowymi i rozdawaniem swoim. Pan Jan Piński podaje ponad 300 afer pisuarów, takich typu Ostrołęka. Gdyby nie "zła" UE i nie "złe" samorządy, to już dawno Polska by musiała ogłosić upadłość/bankructwo przez pis! Taka jest prawda. 11:16, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%