Zamknij
REKLAMA

Festiwal "pod Siedlcami w Wiśniewie" wybrzmiał na ludowo

08.47, 16.08.2022 PM
Skomentuj
REKLAMA

To niezwykłe wydarzenie wpisało się w tradycję gminy Wiśniew już w roku 2007 i niezmiennie od lat przyciąga ludowe zespoły.

Dzień festiwalu jest nie tylko okazją do wysłuchania ludowych utworów i odświeżenia kultury, ale także możliwością spotkania i integracji pokoleniowej.

- Festiwal szybko stał się prawdziwym świętem kapel ludowych, trwale wpisując się do zestawu „obowiązkowych” imprez dla muzykantów, śpiewaków i tancerzy. Każdego roku w Wiśniewie pojawiają się najlepsze kapele ludowe z trzech regionów: Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Celem Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie” jest także popularyzacja i promocja Gminy Wiśniew. Jesteśmy dumni z tego, że Festiwal organizowany jest w naszych strukturach - czytamy na stronie gminy Wiśniew.

Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie” to prezentacja najlepszych kapel ludowych z regionu. Impreza poza promowaniem kultury ma także charakter konkursu, w którym biorą udział kapele ludowe i instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach repertuar znany w regionie.

Na gościnnej scenie wystąpiło 7 kapel i 9 solistów, zespół ludowy "Wiśniewiacy", Michał Sawicki i Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%