Zamknij
REKLAMA

Porzucone psy sieją postrach

10:40, 04.08.2022 | AW
Skomentuj
REKLAMA

Nadeszły wakacje i wraz z nimi kolejne problemy z bezpańskimi psami. Właściciele czworonogów wyjeżdżają na letni wypoczynek i pozostawiają swoje psy na posesjach pod opieka sąsiadów. Niestety, zdarza się również, że niektórzy porzucają zwierzęta w lesie lub na bocznych drogach. Psy uciekają, łączą się w stada i są zagrożeniem dla ludzi. Na Lubelszczyźnie zagryzły jedną osobę.

Nieprzyjemne spotkanie z bezpańskimi psami miała pani Jagoda z Siedlec, która z dwójką małych dzieci udała się na przejażdżkę rowerową wokół miasta przez Stok Lacki, Błogoszcz i Żabokliki. Trzy kundle zaczęły ją gonić i tylko dzięki temu, że użyła wobec jednego z nich pompki do roweru reszta uciekła do lasu. 

- Dobrze, że to były małe psy. Nie wiedzieć czemu przyczepiły się nas - mówi mama 6-letniej Asi i 7-letniej Kamili. - Biegły za nami kilkaset metrów, skakały do moich nóg i potwornie ujadały. Nie miałam innego wyjścia, uderzyłam jednego z nich pompką. Dzięki temu pozbyłam się nieproszonych gości - dodaje. Tyle szczęścia nie mieli dwaj mieszkańcy Krępy, miejscowości położonej kilkanaście kilometrów od Serokomli w powiecie łukowskim. Chociaż miejscowość ta leży pod Parczewem, to historia ludzi zagryzionych przez psy powinna być ostrzeżeniem dla mieszkańców regionu.

Do ataku psów doszło 23 lipca w miejscowości Skarbiciesz. Wówczas ofiarą dwóch owczarków belgijskich padł 48-letni Mariusz K., który jechał do rodziny rowerem. Ustalono właściciela agresywnych psów, którym okazał się 62-letni Jerzy B. z Krępy. Policja przedstawiła mu zarzuty i zwolniła do domu. Jeden z psów został odstrzelony, lecz drugi dalej grasuje po okolicy. 

- Boimy się wychodzić na ulicę i jeździć rowerem - mówi Tadeusz B. mieszkaniec Krępy. - Ta bestia może wyskoczyć z każdych krzaków - pokazuje gdzie doszło do zagryzienia Jana G. Mieszkanka sąsiedniej posesji chowa się za bramą. - Aż strach pomyśleć co byłoby, gdyby człowiek spotkał takiego psa na swojej drodze - zamyka bramę swojej posesji.

(AW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%