Zamknij

Wyjątkowy 11 listopada w Zbuczynie

19:18, 11.11.2021 Aktualizacja: 19:23, 11.11.2021
Skomentuj

Tradycyjne biegi uliczne były ważnym elementem obchodów Święta Niepodległości w Zbuczynie.

- Wynik sportowy nie jest dzisiaj najważniejszy - mówił Andrzej Chromiński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbuczynie. - 11 listopada chcemy uczcić, że dzięki naszym przodkom 103 lata temu odzyskaliśmy niepodległość. Dzięki naszym pradziadom możemy świętować, biegać i cieszyć się piękną pogodą.

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy doszło do rundy honorowej, w trakcie której pokonano 200-metrową trasę. Setki biegaczy poprowadził Tomasz Jaszczuk. Skoczek w dal pochodzący z gminy Zbuczyn jest multimedalistą mistrzostw Polski w swojej koronnej konkurencji, a do tego autorem szóstego najdalszego skoku w historii polskiej lekkoatletyki (8,18m).

Jaszczuk był patronem biegów, jednak bohater był inny. Był nim Piotr Mieścicki, uczeń SP w Zbuczynie, który z powodu deformacji stóp porusza się na wózku inwalidzkim. Chłopczyk wraz z rodziną zbiera środki na operację. W realizacji marzeń pomagają mieszkańcy Zbuczyna i okolic. Przy okazji biegów prowadzona była zbiórka na leczenie Piotrusia, a także odbył się kiermasz ciast. Mały bohater wziął udział w biegach ze specjalnym numerem jeden.

Oficjalnego otwarcia zmagań 11-listopadowych dokonał wójt Hubert Pasiak, który życzył wszystkim jak najlepszych wyników.

Wśród najmłodszych (bieg na 800 metrów) najlepszy był Maciej Borkowski z Grubali oraz Zofia Kiergielewicz ze Zbuczyna. W kat. 10-12 lat wygrali: Kacper Chromiński z Jasionki i Malwina Turek ze Skórca, zaś w kat. 13-16 lat: Jakub Mikołajczuk i Zuzanna Baszkiewicz - oboje ze Zbuczyna. Dzieci 10-letnie i starsze rywalizowały na 1,5-kilometrowej trasie. W kategorii open przyszło zmierzyć się ponad trzy razy dłuższym odcinkiem, bo 5-kilometrowym. Wśród mężczyzn najlepszy był Kamil Młynarz z Łęcznowoli, a wśród kobiet Joanna Hapunowicz ze Zbuczyna.

W biegach wzięło udział ponad 300 zawodników. Na wszystkich czekały darmowe grochówka, bigos i kiełbaski z grilla.

WYNIKI

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

erttreerttre

0 0

Czy oby napewno było tam 5 km ?

20:08, 12.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciesiedleckie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%