Zamknij
REKLAMA

Prezes ARCHE wyciąga pomocną dłoń w kierunku uchodźców

09:14, 27.10.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Władysław Grochowski, prezes firmy ARCHE, napisał list otwarty do władz RP. Stanowczo sprzeciwia się w nim niehumanitarnemu traktowaniu ludzi na granicy polsko-białoruskiej. Deklaruje pomoc.

Władysław Grochowski w swoim otwartym liście deklaruje, że przyjmie 100 rodzin uchodźców i jest w stanie zagwarantować im mieszkania, pracę i dostęp do edukacji. 

Prezes ARCHE pisze:


Jako człowiek wolny, totalnie niezależny i niezwiązany z żadną partią polityczną obecną w parlamencie RP nie mogę być obojętny i milczeć na temat ostatnich wydarzeń związanych z działaniami wobec imigrantów na granicy Polski z Białorusią. Nie zgadzam się na budowę muru, zasieków, poniżanie godności człowieka, skazywanie na jakąkolwiek formę cierpienia, dyskryminację i inwigilację, brak komunikacji z najbliższymi, tylko dlatego, że ludzie ci nie są Polakami, że pochodzą z krajów o odmiennej kulturze religijnej. "Szanowni Państwo, kiedy nie ma pomysłu na rozwiązanie tego kryzysu, a tak to postrzegam, lub jedynym pomysłem jest budowa muru i zasieków, pragnę oświadczyć, że wyrażam gotowość, wspólnie z Fundacją Leny Grochowskiej, przyjęcia minimum 100 rodzin uchodźców, którzy wołają o pomoc na granicy polsko-białoruskiej. Zapewnię im mieszkania i pracę. Dzieciom edukację i rozwój w Polsce. Niech ci ludzie już nie cierpią. Niech ubłoceni, przemoczeni, głodni wstaną z kolan i zaczną nowe życie. Nie godzi się, a trwa to już kilkanaście tygodni, w taki sposób traktować ludzi potrzebujących pomocy. Szczególnie nam, Polakom, którzy tyle wycierpieli w przeszłości.

List ukazał się w „Rzeczpospolitej".

fot. forbes

 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

zdupyzdupy

4 2

Niech ich weźmie do siebie do hoteli. Po tygodniu będzie ich z powrotem odsyłał. 11:39, 27.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

normalnynormalny

2 1

Jaki nick taki komentarz. Takiego typa jak ten co podpisał sie zdupy to nikt nie weźmie nawet gdyby dopłacano. Módl sie o zdrowie , bo o rozum to już za późno. 14:26, 28.10.2021


Damian SzymczakDamian Szymczak

0 0

Przypadkiem na to trafiłem. Mieszkam w Lesznie. Nigdy nie byłem w Siedlcach o nie słyszałem o tym człowieku. Ale ręce opadają jak się czyta jego wypociny. Już towarzysz Lenin jam na takich określenie. Kto panu w ogóle dał prawo, do deklaracji przyjmowanie nielegalnych emigrantów? A coś Pan o ich wie? No ja i założę się, że Pan też nie. Od weryfikacji są odpowiednie służby. A jakby się któryś tu znalazł to rozumiem, że najdzie miejsce w Pana domu. 08:09, 30.10.2021


REKLAMA
0%