Zamknij
REKLAMA

Powiatowe uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej

18:01, 19.10.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

W sali konferencyjnej  im. I.J. Paderewskiego Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się powiatowa uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Starosta Ewa Besztak w swoim wystąpieniu podziękowała zgromadzonej kadrze pedagogicznej za aktywną i twórczą postawę, odpowiedzialną pracę i codzienny trud w procesie kształcenia i wychowania młodzieży w tak trudnym czasie jakim była nauka zdalna z powodu pandemii COVID-19.

Następnie zebrani obejrzeli prezentację dotyczącą sytuacji szkolnictwa w powiecie węgrowskim w roku szkolnym 2020/2021, którą omówiła starosta.

Najważniejszym punktem wydarzenia było wręczenie Nagród Starosty dla wyróżniających się w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej dyrektorów oraz nauczycieli szkół i placówek oświatowych Powiatu Węgrowskiego, które otrzymali:

 Jacek Nowotniak – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Małgorzata Janiuk – do 31 sierpnia 2021 roku dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Agnieszka Ludwin – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Sławomir Ryszawa – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Maria Pełka – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Hanna Kasperowicz – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, Mariusz Dobijański – dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  im. Czesława Czapówa w Jaworku, Beata Gashi – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie, Agnieszka Białczak – nauczycielka wychowania muzycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Olga Grochowska – nauczycielka plastyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie, Michał Szcześnik – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

W spotkaniu oprócz pedagogów i dyrektorów jednostek oświatowych Powiatu Węgrowskiego udział wzięli również: senator Maria Koc, dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup, prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Mariola Jarmulińska,  starosta Ewa Besztak, wicestarosta Marek Renik, członkowie zarządu Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, sekretarz powiatu Marzena Gromek, a także naczelnik Wydziału Oświaty Tadeusz Krupa wraz z pracownikami wydziału.

Uroczystość uświetnił występ utalentowanej wokalnie uczennicy I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie – Mai Szczepanik.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%