Zamknij
REKLAMA

Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

18:13, 27.07.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Siedem umów na łączną kwotę 8 872 782,09 zł odebrali przedstawiciele samorządów, na realizację zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Uroczystość, z udziałem Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła odbyła się dzisiaj w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Dofinansowanie otrzymały również samorządy z naszego regionu. Miasto Sulejówek na rozbudowę ulicy Krakowskiej dostało pieniądze w wysokości 2 434 168,48 zł. Gmina Maciejowice na przebudowę ulicy Kochowskiej w miejscowości Maciejowice  i Kochów otrzymała 1 409 116,40 zł. Z kolei gmina Stoczek na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Stare Lipki podpisała umowę na 536 408,50 zł. Pieniądze trafiły również do gminy Mińsk Mazowiecki, która  na remont strategicznego odcinka drogi prowadzącej do obiektów wojskowych 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Kolonii Janów odebrała 109 336,21 zł.

Łączna długość odcinków dróg objętych dofinansowaniem wynosi ponad 11 km. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (daw. Fundusz Dróg Samorządowych), to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.
 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%