Zamknij
REKLAMA

Nowe limity nie będą obowiązywać zaszczepionych

16:26, 10.06.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Od 26 czerwca czekają nas kolejne zmiany w obostrzeniach spowodowanych pandemią. Przedstawiono plan, który będzie obowiązywał przez lipiec i sierpień.

Otwarte zostaną m.in. dyskoteki, maksymalnie będzie mogło w nich przebywać 150 osób. Zdaniem ministra zdrowia największym zagrożeniem są nowe mutacje. - Wszystkie środki kierujemy przede wszystkim na badanie, z jakim wariantem wirusa mamy do czynienia - stwierdził.

Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach - zajęte będzie mogło być 50 proc. miejsc. Dozwolona będzie sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Restauracje będą mogły udostępnić 75% miejsc dla gości.

- W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększamy limit zajętych miejsc do 75 proc. Do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12 roku życia. Chcemy zachęcić dzieci do wyjazdów wakacyjnych - mówił premier. 

Jak zastrzegł premier Morawiecki, limity nie będą obowiązywać osób zaszczepionych.

Siłownie, kluby fitness, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw  to miejsca, w których od 26 czerwca obowiązywał będzie limit osób - 1 osoba na 10m2.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%