Zamknij
REKLAMA

Nenufarek już służy najmłodszym

15:28, 25.01.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Seroczyn może pochwalić się nowym żłobkiem i przedszkolem. Nenufarek po oficjalnym otwarciu przyjął pierwszych podopiecznych.

W oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. minister Michał Cieślak, starosta siedlecki Karol Tchórzewski, przewodniczący Rady Gminy Wodynie Mirosław Michalczyk oraz wójt Wodyń Wojciech Klepacki.

- Gmina Wodynie liczy niespełna 4500 mieszkańców. Budowa żłobka to odważny krok jak na nasz samorząd - przyznał Klepacki. - Pojawił się program Maluch+, z którego skorzystaliśmy. Dawny budynek przedszkola był w opłakanym stanie, a teraz dwie jednostki organizacyjne będą mogły korzystać z Nenufarka.

Nenfuarek powstał dzięki wsparciu z programu Maluch+. Koszt inwestycji sięgnął 1,5 miliona złotych, w tym 600 tysięcy złotych stanowiła pomoc rządowa. W błyskawicznie ukończonej inwestycji stworzono miejsca dla 19 maluchów oraz dwóch grup przedszkolnych liczących 20 dzieci.

- Żłobek jest szczególnie otwarty na mieszkańców gminy Wodynie, ale i dzieci z zewnątrz w miarę posiadanych miejsc będą mogły z niego korzystać. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby ludzie chcieli wiązać swoją przyszłość z naszą gminą. Często możliwość opieki nad dziećmi ma decydujący wpływ, aby osiedlić się i funkcjonować w danej gminie.

W samo południe 25 stycznia żłobek przyjął najważniejszych gości. Maluchy zjawiły się w nowych progach wraz z rodzicami w ramach dnia adaptacyjnego. Przedszkolaki zawitają do Nenufarka 1 lutego.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%