Zamknij
REKLAMA

Dzwon Zwycięzcy oznajmi zakończenie leczenia

13:18, 01.10.2020 KS Aktualizacja: 13:18, 01.10.2020
Skomentuj

W Siedleckim Centrum Onkologii nastąpiło odsłonięcie Dzwonu Zwycięzcy, który będzie sygnałem oznaczającym zwycięstwo w walce z rakiem.

Zadzwoń w ten dzwon trzy razy uśmiech mając na swej twarzy. Jesteś silny, możesz wszystko szczęście jest już bardzo blisko. Wygrana walka, rozdział zamknięty. Wszystkiego dobrego - bądź uśmiechnięty - taki napis możemy przeczytać tuż przy Dzwonie Zwycięzcy.

Jego odsłonięcie 1 października jest symboliczne. To właśnie w tym miesiącu przypada czas świadomości o raku piersi. Profilaktyka w tym przypadku jest niezwykle ważna. W niektórych przypadkach to sprawa życia i śmierci.

Miasto Siedlce reprezentowane przez prezydenta Andrzeja Sitnika włączyło się w akcję. Około 80 banerów przypominających o walce z rakiem piersi, której symbolem jest różowa wstążka.

Po konferencji zaprezentowano wystawę fotografii, których autorką była Lena Skarus. Tym razem do pań ze stowarzyszenia RakOut dołączyły ich dzieci. Justyna Siwonia i spółka przyznawały, że wsparcie rodziny było nieocenione, a rak dotyka nie tylko jednej osoby, ale całych rodzin.

Pierwszą, która sprawdziła działanie dzwona była Aneta Lewandowska, która stała się twarzą kampanii zachęcającej do badania piersi.

(KS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

tak pytamtak pytam

4 1

a jest tam komu leczyć, czy został nam się ino dzwon? 18:59, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%