Zamknij
REKLAMA

Akta w sprawie śmierci 34-latka trafią do innej jednostki

07:12, 30.07.2020 | RED
Skomentuj
REKLAMA
Prokuratura Rejonowa w Siedlcach nie będzie prowadziła śledztwa w sprawie zgonu 34-latka podczas interwencji policjantów przy ul. Jarzębinowej. Jak ustaliliśmy akta sprawy zostały przesłane do Prokuratury Okręgowej  w Siedlcach celem podjęcia decyzji o przydzielenie sprawy innej jednostce niezwiązanej bezpośrednio z siedleckimi policjantami.

Co to oznacza? Otóż siedlecka prokuratura na co dzień współpracuje z policjantami KMP w Siedlcach przy realizacji różnych dochodzeń i śledztw. Dwustronne kontakty policja – prokuratura na odcinku realizacji zadań procesowych mogą podważać rzetelność oceny i dawać podstawy dla pewnej grupy społecznej, że śledztwo w sprawie zgonu mężczyzny mogło by być prowadzone stronniczo. I dla tego w celu wyeliminowania tych podejrzeń podjęto decyzję, by czynności procesowe realizowała jednostka niezwiązana z KMP w Siedlcach.

Na chwilę obecną nie mamy jeszcze wiadomości, gdzie trafią akta. Niemniej śledztwo nie zostało wszczęte  przeciwko policjantom, a w sprawie narażenia osoby na utratę życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Także należy się wstrzymać od komentarzy, że to policjanci przyczynili się do zgonu mężczyzny. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują co prawda, że zgon nastąpił w wyniku niewydolności układu oddechowego, ale nic nie wskazuje na to, że to użycie gazu doprowadziło do śmierci 34-latka.

Niedługo prokuratorzy otrzymają wyniki badań toksykologicznych, które dadzą odpowiedź na pytanie dlaczego zmarł mężczyzna podczas tej feralnej interwencji.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MonicMonic

2 3

Biada tym policjantom biada 13:12, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

4 2

Pozdrawiam Policjantów👍 15:03, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%