Zamknij
REKLAMA

Kąpielisko na węgrowskim zalewem otwarte

14:08, 27.06.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 27 czerwca 2020 roku dla mieszkańców i turystów otwarte zostało kąpielisko nad zalewem w Węgrowie. Będzie otwarte do końca wakacji, w godzinach 10.00 - 18.00 i strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny na podstawie wyników laboratoryjnych stwierdził przydatność wody do kąpieli. Oczywiście, że korzystający muszą zastosować się do zaleceń obowiązujących dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku przebywania na kwarantannie/izolacji oraz zamieszkiwania z osobą przebywającą na kwarantannie/izolacji, a także w przypadku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie.

Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/ miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących). Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska /miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. Stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa. Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania. Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny). Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk - częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku. Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, zgodnie z zasadami segregacji o ile to możliwe. A także nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Zalecenia i  tylko .Zalecenia i tylko .

0 0

Nalezy ,nalezy sprawdzac dzikie kapieliska a nie tylko nalezy nalezy a na dzikich nie nalezy sie kapac, tez ,przestrzegac nalezy ? 18:08, 27.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA