Zamknij
REKLAMA

Centrum Symulacji Medycznej w Siedlcach

13:08, 21.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Na dziedzińcu wewnętrznym Pałacu Ogińskich doszło do podpisania umowy dotyczącej realizacji w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym i Collegium Mazovia projektu "Centrum Symulacji Medycznej – szansą na podniesienie jakości kształcenia".

Dokument podpisali podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Sławomir Gadomski, Kanclerz Collegium Mazovia Mariusz Szabłowski oraz JM Rektor UPH dr hab. Tamara Zacharuk, profesor UPH.

Okres realizacji projektu zakończy się 31 grudnia 2022 roku. Cel główny projektu zakłada utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz nabycie przez 88 studentów kierunku pielęgniarstwo do końca 2022 roku kwalifikacji niezbędnych na współczesnym rynku pracy. Aby to stało się możliwe 103 studentów, aktualnego I i II roku studiów stacjonarnych I stopnia kierunku pielęgniarstwo - otrzyma wsparcie w postaci dodatkowych, ponadprogramowych szkoleń z zakresu potrzeb epidemiologiczno-demograficznych oraz zajęć w ramach nowo utworzonego MCSM.

- To bardzo dobry dzień dla siedleckich uczelni - ponad 5 mln złotych skierowanych na przygotowanie Centrów Symulacji Medycznych w zakresie kształcenia pielęgniarek i położnych. Warto podkreślić, że to druga edycja programów unijnych realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Podpisujemy łącznie 21 umów na ponad 53 mln złotych, w tym 5 mln złotych skierowanych do Siedlec. To sytuacja wyjątkowa. Z 21 umów, dwie zawieramy w Siedlcach. To rzeczywiście przyjemna informacja, dla mnie osobiście jako siedlczanina, ale i myślę, że też podmiotów leczniczych funkcjonujących w tym regionie, bo rzeczywiście zapewnienie wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej, podniesienie jakości kształcenia na uczelniach kształcących pielęgniarki i położne, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa - bo te centra mają przede wszystkim temu służyć, żeby w symulowanych warunkach, studenci mogli zetknąć się z różnymi sytuacjami - powiedział Gadomski.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, który w ramach projektu utworzy MCSM, przeszkoli wybraną kadrę zarządzającą, nauczycieli, techników i informatyków oraz otrzyma wsparcie na opracowanie programu rozwoju (w ramach którego zostaną opracowane m.in.: scenariusze symulacyjne, podręcznik symulacyjny, zasady funkcjonowania MCSM i oprogramowanie wspomagające proces nauczania) i wewnętrznych aktów prawnych (określających zasady organizacji i funkcjonowania MCSM); zaproponowane rozwiązania wpłyną na podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

Projekt zrealizowany zostanie w partnerstwie z podmiotem leczniczym ze Szpitalem Miejskim w Siedlcach.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

PielęgniarkaPielęgniarka

1 0

Nierzetelna informacja :( Umowę podpisały dwie uczelnie a mowa tylko o jednej. Brak informacji o Collegium Mazovia, która rozbuduje posiadane centrum symulacji medycznej. Obydwie siedleckie uczelnie podpisały 21 maja w tej sprawie umowy z ministerstwem zdrowia.
Więcej informacji tutaj:
http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/region/nowe-centra-symulacji-medycznej-na-siedleckich-uczelniach-2e59c.html
http://www.mazovia.edu.pl/drugie-centrum-symulacji-medycznej-collegium-mazovia-umowa-podpisana/
17:58, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do PielęgniarkiDo Pielęgniarki

0 0

Dokładnie tak. Podpisała też Collegium Mazovia co widać na załączonych zdjęciach. Z prawej strony ministra siedzi kanclerz Collegium Mazovia.
Jak widać, dziennikarze wykazali się wielkim nieprofesjonalizmem....
Szanowna Gazeto, prosimy o rzetelną informację i nie wprowadzanie czytelników w błąd. 18:45, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DoktorDoktor

1 0

Bardzo ciekawa informacja. To ważne wydarzenie dla naszego miasta. Obecna sytuacja bardzo dobrze pokazuje jak potrzebna jest nam sprawnie działająca służba zdrowia. Inwestycja w kierunki medyczne zwróci się nam wszystkim w lepszej opiece zdrowotnej. Teraz czekamy na kierunek lekarski na UPH. 10:53, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA