Zamknij
REKLAMA

Nierzetelne faktury w branży budowlanej

19:06, 20.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach prowadzą śledztwo w sprawie wystawiania nierzetelnych faktur przez firmy działające w branży budowlanej.

Dotychczas zatrzymano 14 osób, 13 z nich zostało aresztowanych, a na skutek działalności oszustów doszło do uszczuplenia należności podatkowych w kwocie nie mniejszej niż 30 mln zł.

Rezultatem blisko dwuletniego śledztwa było rozbicie grupy przestępczej działającej od 2010 r. do 2017 r. w branży budowlanej. Do wyłudzeń skarbowych na znaczącą skalę dochodziło poprzez wystawianie nierzetelnych faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji, a wykazywane były w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zaniżania wartości należnego podatku. Taka działalność oszustów doprowadziła do uszczuplenia Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 30 mln złotych.

W związku z procederem w minionym, niezwykle pracowitym tygodniu, funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej na terenie Mazowsza zatrzymali 14 osób, które w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zbrodni podrobienia faktur VAT, posługiwania się takimi dokumentami oraz popełniania szeregu przestępstw skarbowych. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 13 podejrzanych. Podejrzanym, którzy usłyszeli zarzut zbrodni wystawiania pustych faktur VAT grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

HahaHaha

2 0

Zbrodnia reżim szczepienia i co jeszcze??????? 19:49, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA