Niebawem będziemy obchodzić 30 rocznicę odrodzenia w Polsce samorządu terytorialnego. 27 maja 1990 roku w wolnych wyborach wybraliśmy rady miast i gmin, w tym również Radę Miasta Siedlce. A później wybrani przez nas samorządowcy wraz z mieszkańcami w kolejnych kadencjach rady zmieniali miasto.
Znajomi, którzy przez wiele lat tu nie byli są zazwyczaj zaskoczeni jak dużo zmieniło się w naszym mieście. Siedlce wypiękniały, stały stały się miastem wygodniejszym do życia, bardziej nowoczesnym, chociaż oczekiwania zmian na lepsze – co jest zrozumiałe – są wciąż duże.
Przemiany w centrum miasta zapoczątkowały w połowie lat 90 nowe budynki Millenium i Chestera. Potem były kolejne inwestycje prywatne, rządowe i samorządowe. Wyraźne przyśpieszenie inwestycyjne nastąpiło po 2004 roku, po akcesji Polski do Unii Europejskiej i powstaniu możliwości skorzystania przez samorządy lokalne z unijnych dotacji.
Wzorem innych miast i redakcji, z okazji 30-lecia samorządu redakcja "Życia Siedleckiego" proponuje głosowanie na inwestycję lub wydarzenie, które przez ostatnie trzy dekady najbardziej zmieniły Siedlce.
4 1
Najlepsza inwestycja to ul. Floriańska w centrum w szczególności chodnik od Sienkiewicza do 3 Maja.
Wstyd by tyle lat nie położyć tam kostki.
2 0
obstawiam plac Sikorskiego - wielki wyrzut sumienia władzy samorządowej miasta Siedlce - ot co !
3 0
Świetny artykuł, można się tyle dowiedzieć co się zmieniło w Siedlcach..
0 0
Galeria S. Wywarła największy wpływ. Pozdychały lokalne sklepy.
0 0
Najlepsza inwestycja to przebudowa całkiem dobrego skrzyżowania Sokołowska/Jagiełły, które miało miejsce w okolicach czasu otwarcia sklepu Kaufland.
0 0
Wydział Humanistyczny jest źródłem Charytatywności?
0 0
Dlaczego nie ma na liście "centrum przesiadkowego"?
Dziesiątki jak nie setki banerów "do wynajęcia"