Zamknij
REKLAMA

Siedlce zostaną odkorkowane

14:18, 17.02.2020 | KS
REKLAMA
Skomentuj

W Starostwie Siedleckim odbyła się konferencja z udziałem posła Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra zdrowia Waldemara Kraski, wojewody mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego oraz samorządowców miasta i powiatu. 

Rozmawiano o budowie obwodnicy miasta, która wykraczałaby swoim zasięgiem poza Siedlce. Parlamentarzystom z naszego regionu udało się wprowadzić tę budowę do planu przewidzianego na najbliższe lata. Ta inwestycja będzie finansowana z budżetu dróg krajowych. Ogłoszenie przetargu nastąpi w czwartym kwartale 2023 roku. Przebiegnie on na zasadzie "projektuj i buduj", wykonawcy będą musieli znać zarówno trasę, którą się zajmą, jak i warunki geologiczne. Do tego czasu bardzo istotną rolę będą odgrywały władze samorządowe, zarówno powiatu i jak i gmin, przez które będzie przebiegała obwodnica. 

Istotą budowy jest to, by w jak największym stopniu wyprowadzić ruch samochodów poza miasto i połączyć drogi nr 2 i nr 63 (na południe od Siedlec). Obwodnica ma tworzyć kształt drogowego pierścienia, który otoczy miasto, a w konsekwencji - zminimalizuje korki w Siedlcach. 

Minister zdrowia podkreślił ogromne znaczenie, jakie niesie ta budowa dla poprawy zdolności komunikacyjnych służb ratowniczych. Wojewoda mówił o aspektach związanych z planowaniem - wykupem gruntów, jak i badaniem podłoża geologicznego. 

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy starosty siedleckiego Karola Tchórzewskiego. 

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

EdekEdek

2 3

"Przebiegnie on na zasadzie "projektuj i buduj", wykonawcy będą musieli znać zarówno trasę, którą się zajmą, jak i warunki geologiczne."
Więc jaka trasa, nie powiedzieli?
Jak nie powiedzieli, to po co trąbić! 16:00, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

0 0

I mnie spszent do aswaldu 11:25, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone