Zamknij
REKLAMA

Wielka Orkiestra grała w Siedlcach

07:58, 13.01.2020 | KS
REKLAMA
Skomentuj

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Jak zwykle siedlczanie wykazali się godną podziwu szczodrością, zaś organizatorzy błysnęli kreatywnością.

Ogólnopolska zbiórka została zorganizowana po raz 28. Tym razem środki były zbierane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. WOŚP planowała skupić się na dziedzinach medycyny dziecięcej jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa w trakcie WOŚP w całej Polsce czuwało kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbały o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także prowadziły działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

WOŚP z roku na roku ewoluuje. Najnowsza edycja była wyjątkowa z wielu względów. Orkiestrze nadal towarzyszyły aukcje, na których można było wylicytować przeróżne pamiątki. Aukcje trwały dłużej niż jeden świąteczny orkiestrowy dzień. Wśród najciekawszych rzeczy do wylicytowania były medal noblowski Olgi Tokarczuk, monster truck na bazie popularnego "Malucha" czy spotkanie z Mike'em Tysonem na kolacji.

W Siedlcach działania WOŚP były widoczne jeszcze przed niedzielą. W jednym z popularnych hipermarketów klienci otrzymywali serduszka przy zakupach, zaś na meczu KPS Siedlce - ZAKSA Strzelce Opolskie można było wrzucić datki do specjalnie przygotowanych skarbonek. 12 stycznia o godz. 9:00 w lesie Sekulskim odbył się 28 km marsz nordic walking z Klubem NoWi Siedlce. W kręgielni Factory 157 można było wesprzeć orkiestrę, grając w kręgle, a w Sali Zabaw Młynek czekał „wośpowy” sklepik z gadżetami i słodkościami. Kulinarne Poddasze zaprosiło na warsztaty z dekorowania serduszek.

W Galerii Siedlce swoje motocykle zaprezentowali Free Motor Bikers Siedlce, ratownicy z RM Meditrans przeprowadzili pokazy pierwszej pomocy, a Krav Maga Siedlce KMCS POLAND pokazy krav magi. Odbył się także Kiermasz Ciast i koncert 6 Artystycznej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Riff" Siedlce.

Na hali ARMS odbył się maraton Zumby Fitness. Po jego zakończeniu rozegrany został mecz UKS Basket Siedlce z WGR TEAM Grójec. W tym roku po pięciu latach nie odbyła się akcja Siedleccy Sportowcy dla WOŚP. Szkoda, ponieważ rywalizacja sportowców w nieswoich dyscyplinach była ciekawa.

Gratką dla fanów motosportu była MotoOrkiestra. Jej organizatorzy zaprosili gwiazdę polskich wyścigów samochodowych, czyli Krzysztofa Hołowczyca. Szczęśliwcy wylicytowali vouchery na przejażdżkę z zawodnikiem Hołowczyc Racing Team. MotoOrkiestra zadbała również o organizację wystawy motocykli superbike i prezentację zespołu Rychlik Racing Team. Na placu Sikorskiego pojawili się również czołowi zawodnicy polskiego driftingu (Mateusz „Mały” Pawlak, Marcin „Małpa” Skwierczyński), a także czołowy zawodnik kartingu Patryk Jastrzębski wraz ze swoimi gokartami. Dzięki stowarzyszeniom MTZ Korba, NATURA-lnie 4x4, Moto Siedlce, ATV Quady Siedlce i Motocross Enduro SRC była okazja zobaczyć wystawę aut zabytkowych, terenowych, sportowych i egzotycznych, motocykli, motocross, stunt, quadów i gokartów. Odbyły się również pokazy driftingu, procedury startowej wyścigów na 1/4 mili, stuntu motocyklowego i rowerowego.

Na torze motocrossowym MX Czerniejew była okazja przejechać się autem typu WRC z kierowcą Hołowczyc Racing Team, autami terenowymi Natura-lnie 4x4, quadami ATV Quady Siedlce i zobaczyć profesjonalne pokazy Motocross Enduro SRC.

W trakcie koncertu finałowego wystąpił zespół Parody Voice, który przedstawił znanych wykonawców m.in. Sarsę, Shazzę i Sławomira. Zaraz po nich na scenie wystąpił siedlecki zespół Freestyle. Zwieńczeniem finału było Światełko do nieba. Pod koniec dnia suma zebranych środków przez siedlecką orkiestrę przekroczyła 200 tysięcy złotych.

Najskuteczniejsza w zbieraniu środków drużyna zebrała ponad 10 tysięcy. Były to uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach, nad którymi pieczę sprawował radny Roman Ignaciuk. W nagrodę przedstawiciele SP 2 wyjechali do warszawskiego studia, w którym mieli okazję zobaczyć pracę serca WOŚP od kulis.

 

Hasło finału brzmiało: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. W 2020 roku WOŚP planuje zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. I to przekonało Polaków do pobicia kolejnego rekordu. Kwota zbiórki już osiągnęła 115 milionów złotych i ciągle rośnie.

Osoba Owsiaka wywołuje kontrowersje, jednak jego dzieło jednoczące Polaków zasługuje na słowa uznania. A najlepiej słyszalny powinien być głos rodziców: - W ubiegłym roku, kiedy nasz synek się urodził nagle w 30 tygodniu ciąży, zobaczyliśmy ile zawdzięczamy Orkiestrze. Inkubator, w którym leżał Grześ, sprzęt, do którego był podłączony i dzięki któremu zrobione były badania został zakupiony przez WOŚP. Fotel do spania w szpitalu, z którego mogłam korzystać, kiedy mieliśmy operację również został zakupiony przez orkiestrę, do tego badania słuchu. To tylko kilka przykładów...

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MoniAMoniA

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
. 22:26, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone