Zamknij
REKLAMA

Ostatnie powołanie

11:49, 18.11.2019 | informacja prasowa
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę, 23 listopada, kolejni ochotnicy zostaną powołani do pododdziałów 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój". Ostatnie w tym roku powołanie odbędzie się w Ciechanowie oraz w Siedlcach (ochotnicy z rejonu Sokołowa Podlaskiego, Łosic, Siedlec i Mińska Mazowieckiego). 

Szkolenie, zarówno dla powołanych w Ciechanowie jak i w Siedlcach, odbędzie się w Ciechanowie, a zajęcia prowadzone będą w systemie ciągłym. Największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy. Podczas szkolenia podstawowego realizowane są wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia do celów.
W ostatnim dniu szkolenia żołnierze odbędą egzamin końcowy, podczas którego każdy żołnierz wykona wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej pętli. Będzie to nic innego jak wykazanie się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas szkolenia.   
Ukoronowaniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 8 grudnia br. w Ciechanowie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do 4 batalionów lekkiej piechoty 5 MBOT w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Płd. oraz do 3 samodzielnych kompanii stacjonujących w ciechanowskim kompleksie koszarowym.
Obecnie w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 2000 żołnierzy i liczba ta sukcesywnie wzrasta.   

(informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz