Stadion w Wiśniewie otwarty

15:44, 29.09.2019 KS Aktualizacja: 15:44, 29.09.2019

Wiele atrakcji czekało na mieszkańców Wiśniewa, którzy przybyli na otwarcie gminnego stadionu.

Główną atrakcją był mecz towarzyski pomiędzy miejscową Amazonką a IV-ligowymi rezerwami Pogoni Siedlce. Podopieczni Damiana Guzka przyjechali do Wiśniewa w odmłodzonym składzie, ale i tak wygrali. W meczu rozgrywanym 2x25 minut padł wynik 4:1.

W przerwie meczu dokonano nagrodzenia najlepszych szkół w rywalizacji sportowej w gminie. Zarówno w kat. klas 4-6, 7-8 i zestawieniu generalnym kolejność wyglądała następująco: SP Wiśniew, SP Śmiary, SP Radomyśl. We wręczaniu nagród pomagali goście specjalni wydarzenia, którymi byli dziennikarz TVP Jacek Kurowski oraz były reprezentant Polski Tomasz Kłos.

Nowy stadion w Wiśniewie będzie służył B-klasowej Amazonce, która swoje początki ma w 1999 roku. Przez ostatnie lata z sukcesami występowała w zmaganiach LZS. Ponadto boisko będzie do dyspozycji szkół z gminy Wiśniew. W niedalekiej przyszłości bieżnia wokół boiska zostanie udostępniona amatorom biegania z okolic.

Wójt Krzysztof Kryszczuk dziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie stadionu. Przypomniał również, że jego nazwa - Ruda - jest historyczna i pochodzi od, z czego kiedyś słynęły tereny, na których obecnie znajduje się boisko. Tuż przed meczem towarzyskim Amazonki z Pogonią II doszło do konkursu rzutów karnych. Oficjele robili co mogli, ale mało komu udało się zaskoczyć miejscowego golkipera.