Zamknij
REKLAMA

Gaudeamus zabrzmiało w Mordach

13:32, 22.09.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Młody wiekiem, bo działający od kwietnia ubiegłego roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mordach 19 września 2019 po raz pierwszy uroczyście świętował Inaugurację Roku Akademickiego.

Uroczystość rozpoczęła się Bibliotece Miejskiej w Mordach Hymnem Uniwersyteckim Gaudeamus igitur wyśpiewanym przez Zespół Kameralny UTW. Wykład inauguracyjny „Autoportrety Kazimiery Iłłakowiczówny” wygłosił dr. hab. Andrzej Borkowski z UPH w Siedlcach i on także złożył pierwszy wpis w indeksach. Dzięki dofinansowaniu projektu „Przystanek Wiedza” uzyskanemu przez Ewę Jarocką – prezes Fundacji DONUM ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, UTW w Mordach rozpoczął cykl wykładów.

Przewidziana jest także wycieczka turystyczno-krajoznawcza i wyjazd teatralny. „Nie wiemy, jak potoczą się losy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mordach, ale mam nadzieję, że także Państwa dzieci, wnuki i przyszłe pokolenia wpiszą się w jego historię i kiedyś odbiorą podobne indeksy” – powiedziała wzruszona Ewa Jarocka, założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mordach.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone